Traja Slováci nezvládli kvalifikáciu na Australian Open, Lacko mieri do 2. kola

Lukáš Lacko skončil už v prvom koleLukáš Lacko skončil už v prvom kole Zdroj: stz.sk

MELBOURNE - Len Lukáš Lacko zo štvorice slovenských tenistov uspel v stredajšom 1. kole trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open na tvrdom povrchu v Melbourne. Zvíťazil nad Nemcom Jeremym Jahnom jasne 6:2, 6:3.

Jozef Kovalík podľahol Argentínčanovi Marcovi Trungellitimu dvakrát 3:6. Andrej Martin uhral iba dva gemy proti Srbovi Laslovi Djeremu - 0:6, 2:6. Norbert Gombos nezvládol podávanie na triumf v desiatom geme rozhodujúceho setu, nevyužil ani brejkbal v pätnástej hre a napokon podľahol Francúzovi Kennymu De Schepperovi tesne 4:6, 7:5, 7:9, duel trval 2:25 h.

Účastník 3. kola hlavnej singlovej súťaže na južnej pologuli v sezóne 2012 Lacko, aktuálne 122. vo svetovom rebríčku, bude v 2. kole kvalifikácie čeliť 33-ročnému Argentínčanovi Máximovi Gonzálezovi (150., najvyššie bol na 58. pozícii). Dvadsaťdeväťročný piešťanský rodák Lacko nasadený ako desiaty vedie v bilancii zo vzájomných duelov 1:0 po tom, ako predvlani v 1. kole hlavnej súťaže práve na tomto podujatí triumfoval 4:6, 6:2, 7:5, 6:7 (4), 6:1. Proti 26-ročnému Jahnovi (213.) hral premiérovo v kariére. Na Nemcovo prekonanie potreboval iba 66 minút.

Priamo v hlavnej súťaži dvojhry mužov si zo Slovákov na základe svojho renkingového postavenia pri uzávierke prihlášok zahrá Martin Kližan. Súpera na 1. kolo spozná v piatok.

Výsledky slovenských tenistov v stretnutiach stredajšieho 1. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (16. - 29. januára, celková dotácia 50 miliónov AUD, tvrdý povrch Plexicushion, kvalifikácia sa koná 11. - 14. januára):