Hantuchová musí o svoju šancu bojovať: V kvalifikácii narazí na nasadenú trinástku

Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová

MELBOURNE - Talianka Jasmine Paoliniová bude súperkou slovenskej tenistky Rebeccy Šramkovej nasadenej ako siedmej vo štvrtkovom 1. kole trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry žien na prvom grandslamovom turnaji sezóny 2017 Australian Open na tvrdom povrchu v Melbourne. Rozhodol o tom stredajší žreb. Veteránka Daniela Hantuchová, ktorá sa v poslednej chvíli zmestila nad čiaru, bude čeliť ruskej trinástke "pavúka" Natalii Vichľancevovej.

Dvadsaťročná Šramková, 118. v singlovom renkingu WTA, má proti 21-ročnej Paoliniovej (215.) povzbudivú celkovú bilanciu 3:0, ale všetky tri úspechy boli trojsetové. Na seniorskej úrovni ich zhodne dosiahla vlani na podujatiach ITF na antuke v Ríme. Víťazka bude v 2. kole hrať s lepšou zo súboja Šuko Aojamová (Jap.) - Jamie Loebová (USA). 

Tridsaťtriročná popradská rodáčka Hantuchová (227.) si zmeria sily s 19-ročnou Vichľancevovou (130.) premiérovo v kariére. Niekdajšia členka Top 5 Hantuchová bola pred deviatimi rokmi v melbournskom semifinále, v ktorom jej nestačil náskok 6:0, 2:0 proti Srbke Ane Ivanovičovej. Na tzv. Grand Slame Ázie a Pacifiku debutovala už v sezóne 2000 v kvalifikácii, po 17 rokoch sa do nej vracia. Vlani v 1. kole nestačila na Rusku Svetlanu Kuznecovovú (0:6, 2:6). Na AO bude hrať 18. raz. Ak postúpi, určite ju bude čakať Holanďanka: Michaella Krajiceková alebo Quirine Lemoineová. 

Priamo v hlavnej singlovej súťaži žien sa zo Sloveniek predstavia Dominika Cibulková, Kristína Kučová a Jana Čepelová. Súperky spoznajú v piatok. Príležitosť nastúpiť v kvalifikácii z rôznych dôvodov nevyužili Magdaléna Rybáriková (rekonvalescencia po dvoch operáciách), Viktória Kužmová a Karolína Schmiedlová (zhodne iný turnajový program). 

Výsledok stredajšieho žrebu súperiek slovenských tenistiek v 1. kole trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (16. - 29. januára, celková dotácia 50 miliónov AUD, tvrdý povrch Plexicushion, kvalifikácia sa koná 12. - 14. januára): 

Rebecca Šramková (SR-7) - Jasmine Paoliniová (Tal.) / seniorská bilancia: 2:0
Daniela Hantuchová (SR) - Natalia Vichľancevová (Rus.-13) / bilancia: 1:0 


Tagy: Daniela Hantuchová Natalia Vichľancevová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA