Mladé Slovenky na šampionáte s prvou prehrou: Juniorky zradila streľba, rozhodol tento moment!

Mladé Slovenky prvýkrát pocítili trpkosť prehryMladé Slovenky prvýkrát pocítili trpkosť prehry Zdroj: hockeyfrance

BUDAPEŠŤ - Slovenské hokejové reprezentantky do 18 rokov utrpeli na turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v Budapešti prvú prehru. Po triumfoch nad Maďarskom (4:0) a Rakúskom (3:2) podľahli v stredu rovesníčkam z Nemecka 0:2.

Zverenky trénera Petra Kúdelku nastúpia v boji o jedinú postupovú miestenku do vyššej divízie ešte vo vo štvrtok 2. januára proti juniorkám Francúzska, úćinkovanie na turnaji zavŕšia v sobotu 14. januára duelom s Nórskom.

Nemecko - Slovensko 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 1. Feldmeierová, 30. Haiderová. Vylúčené: 6:7, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, 86 divákov.

Peter Kúdelka, tréner SR 18: "Nedôsledné pristúpenie k súperke, jasná individuálna chyba a po nej bleskový inkasovaný gól v prvej minúte. To bol moment, ktorý nás poriadne zaskočil, na opačnej strane dal Nemkám obrovskú psychickú výhodu. Aj napriek zomu, že v úvodnej tretine sme boi lepším celkom, nedokázali sme premeniť naše šance. Po inkasovanom druhom góle v polovici stretnutia pri našom oslabení sme už nenašli dostatok vnútorných síl na obrat. Nemky hrali veľmi organizovane, disciplinovane a po spomínanej ponúknutej psychickej výhode aj uvoľnene, naše juniorky kŕčovitejšie. Život ide ďalej, na tomto mimoriadne vyrovnanom šampionáte môže každý zdolať každého, šance žijú, to sa však musíme vrátiť na víťaznú vlnu z prvých dvoch zápasov."

Rakúsko - Nórsko 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Francúzsko - Maďarsko 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

6. Francúzsko       3  0 0 1 2  4:8  1

Ďalší program turnaja A-skupiny I. divízie MS hokejistiek do 18 rokov v Budapešti:

štvrtok 12. januára: 12.00 Nemecko - Rakúsko, 15.30 SR - Francúzsko, 19.00 Nórsko - Maďarsko

sobota 14. januára: 12.00 SR - Nórsko, 15.30 - Francúzsko - Nemecko, 19.00 Maďarsko - Rakúsko

Viac o téme: Nemecko Slovensko Peter Kúdelka