VIDEO Tvrdá facka pre Kozákovcov: Švédi ponížili sokolov krutým debaklom!

Švédsko prevalcovalo SlovenskoŠvédsko prevalcovalo Slovensko Zdroj: svenskfotboll.se

ABÚ ZABÍ - Futbalisti Slovenska prehrali vo štvrtkovom neoficiálnom prípravnom stretnutí v Abú Zabí so Švédskom jednoznačne 0:6. Severania otvorili skóre v 19. minúte zásluhou Alexandra Isaka, po pol hodine hry nevyužil šancu na vyrovnanie Filip Hlohovský, ktorý nepremenil pokutový kop. Po zmene strán pokračovala dominancia Švédov, ktorí pridali ešte päť gólov. Do streleckej listiny sa zapísali David Moberg-Karlsson, dvakrát Sebastian Andersson, Per Frick a skóre uzavrel Saman Ghoddos.

Obe mužstvá v priebehu minulého týždňa absolvovali jeden zápas proti tímom z Afriky a Švédi rovnako ako Slováci prehrali. Aj preto si stredajší súperi chceli napraviť chuť v neoficiálnom medzištátnom meraní síl.

Po opatrnom začiatku prevzali aktivitu severania, ktorí vysunuli napádanie, čo robilo Slovákom problémy. Krátko na to padol úvodný gól, keď po prihrávke od kapitána Lewického sa dostal k lopte v šestnástke osamotený Isak a strelou z otočky prekonal Dúbravku - 1:0. Inkasovaný gól prebral Slovákov z letargie a vytvorili si aj šance. V 26. minúte nebezpečne strieľal Šulek, brankár Linde jeho pokus len vyrazil pred Šafranka, ktorý však stál v momente zakončenia v ofsajde. Po pol hodine hry sa naskytla zverencom kouča Kozáka šanca na vyrovnanie. Gubu v pokutovom území zasiahol kopačkou do hlavy Nilsson a hlavný rozhodca Hasan z Bahrajnu nariadil pokutový kop. K lopte sa postavil najlepší kanonier Fortuna ligy po jesennej časti Hlohovský, ktorého pokus k pravej žrdi efektným zákrokom zneškodnil Linde.

Slováci aj v druhom polčase mali loptu častejšie na kopačkách, ale doplatili na nedôsledné bránenie pred šestnástkou, ktoré efektívny súper trestal. Najskôr v 51. minúte obstrelil Dúbravku technickou strelou Moberg-Karlsson, ktorý zatočil loptu presne do pravého horného rohu slovenskej brány. Po hodine hry bol rozdiel už trojgólový, keď si na kolmicu od Lewického nabehol Andersson a Dúbravkovi nedal šancu. Tréner Kozák siahol po ďalších striedaniach, ale ani tie želaný efekt nepriniesli. Naopak, klincom do rakvy pre Slovákov bol štvrtý gól, ktorého autorom bol opäť Andersson. Švédi do záverečného hvizdu s prehľadom kontrolovali hru a súperovi nedovolili streliť čo i len čestný gól. Naopak, vysoké víťazstvo 6:0 spečatili v samom závere Frick a Ghoddos.

Švédsko - Slovensko 6:0 (1:0)
Góly: 19. Isak, 51. Karlsson, 59. a 79. Andersson, 89. Frick, 90.+ Ghoddos. ŽK: Vavro (SR), rozhodoval: Abdulaah Hasan (Bahrajn)

Švédsko: Linde - Wahlqvist, Tinnerholm (76. Salomonsson), Nilsson (60. Dagerstal), Larsson - Isak (71. Frick), Allansson, Lewicki (60. Ghoddos), Claesson - Moberg-Karlsson (60. Sema), Andersson (85. Bärkroth)

Slovensko: Dúbravka - Šulek, Vavro, Kružliak (46. Krivák), Čonka - Huk, Káčer (60. Gergel), Škvarka (46. Bukata) - Guba (60. Oršula), Šafranko (60. Malec), Hlohovský (46. Mišák)

Ligový výber trénera Jána Kozáka ukončil sústredenie v Spojených arabských emirátoch s bilanciou dve prehry a skóre 1:9, predtým v nedeľu podľahol Ugande 1:3.

Viac o téme: Ján Kozák Slovensko Švédsko