Kozák vie, čo Slovákom chýbalo, Hlohovský: Keby som premenil penaltu, bol by to iný zápas!

Ján Kozák
Ján Kozák

ABÚ ZABÍ - V Abú Zabí dva zápasy, dve prehry a celkové skóre 1:9. Trénerovi slovenskej futbalovej reprezentácie Jánovi Kozákovi sa po štvrtkovej prehre ligového výberu SR s ligovým výberom Švédska (0:6), aj keď v neoficiálnom medzištátnom prípravnom stretnutí, veľmi ťažko hľadali slová.

"Ťažko sa hodnotí takýto zápas, pretože prehrať 0:6, to je, na takejto úrovni, niečo strašné," povzdychol si Kozák.

Jeho zverenci pritom po nedeľňajšej prehre 1:3 s Ugandou, ktorá bola v plnej sile, nezačali proti Švédom zle. V prvom polčase mali viac z hry, a aj keď ich súperi z jedinej príležitosti otvorili skóre, Slováci nepoľavili. Úderom bol nepremenený pokutový kop, pri pokuse z 11 m zlyhal obávaný fortunaligový kanonier Filip Hlohovský. "Prvý polčas ešte zniesol aké-také kritériá, najmä začiatok z našej strany nebol zlý, ale prvá strela na bránku a opäť gól... Zahodili sme penaltu. Aj v prvom polčase však súper bol kolmejší, rýchlejší, futbalovejší," skonštatoval skúsený kormidelník.

Po zmene strán Švédom vyšlo prakticky všetko, Slovákom nič. Desať minút pred koncom prehrávali 0:3, v zostávajúcom priebehu severania zdvojnásobili svoje konto. "V druhom polčase sa mužstvo po inkasovaní druhého, tretieho gólu rozsypalo. To ma najviac zlostí, pretože na tejto úrovni sa to nesmie stať. Každý musí byť koncentrovaný a hrať do posledných síl, a nie dostať sa do stavu, v akom hráči boli - úplne bez koncentrácie, bez duše, a to je veľmi zlé," triezvo zhodnotil Ján Kozák, čo jeho mužstvu na štadióne Zayed Sports City vo štvrtok chýbalo.

Veľmi nešťastný súboj odohral brankár SR Martin Dúbravka. "Ja by som to hodnotil ako dva polčasy. V prvom to z našej strany vyzeralo relatívne dobre, mali sme nejaké šance, nedali sme penaltu. V druhom sa to absolútne otočilo, vyzerali sme veľmi kŕčovito a nevedeli sme si poriadne prihrať," uviedol gólman Liberca a doplnil: "Druhý polčas bol blamáž z našej strany. Švédi hrali organizovane, na jeden či dva dotyky, bola to vysoká škola futbalu, takto by sme sa mali prezentovať my. Najmä však s väčším srdiečkom, lebo dnes tomu v druhom polčase vyslovene chýbalo väčšie nasadenie a nevyzeralo to, že by sme hrali ako tím. V druhom polčase tomu chýbalo úplne všetko."

Popol na hlavu si sypal Žilinčan Hlohovský, ktorý veril, že do reprezentácie prenesie svoju streleckú formu z klubu. "Ja som mal premeniť penaltu, bol by to iný zápas. Veľmi to mrzí. V druhom polčase Švédom padlo takmer všetko. Pri jedenástke som čakal na pohyb brankára; videl som, že stojí. Po kope som si myslel, že je to gól, že som trafil dobre, ale gólman to výborne chytil. Škoda, mohol to byť iný zápas," vyhlásil Hlohovský a vzápätí sa pousiloval podčiarknuť pozitíva januárového pobytu v emirátoch: "Toto sústredenie bola pre nás veľká škola, najmä pre mladých hráčov do budúcnosti. Zraz bol určite na prospech; verím, že ich bude viac, aby chlapci okúsili medzinárodný futbal a mohli sa učiť."


Tagy: Ján Kozák Slovensko Švédsko Filip Hlohovský

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA