VIDEO Real v záverečných minútach senzačne vyrovnal: Postaral sa tak o nový rekord!

Sergio Ramos v súboji s EscuderoomSergio Ramos v súboji s Escuderoom Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid vo štvrtok vytvorili nový španielsky rekord, keď ich sériu bez prehry v súťažných zápasoch natiahli na číslo 40. V odvete osemfinále Španielskeho pohára remizovali na ihrisku FC Sevilla 3:3 a postúpili medzi elitnú osmičku, keď v prvom súboji doma dominovali 3:0.

Úradujúci európsky šampión poslal do histórie rekord rivala FC Barcelona. Podarilo sa mu to vďaka gólu francúzskeho útočníka Karima Benzemu v 90.+3 minúte. Real naposledy prehral v apríli minulého roka v prvom dueli štvrťfinále Ligy majstrov na pôde Wolfsburgu, odvtedy vyhral 30 zápasov a v desiatich remizoval.

Francúzsky tréner "bieleho baletu" Zinedine Zidane po prevzatí kormidla pred rokom prehral s tímom iba dvakrát. Barcelona vytvorila 39-zápasový rekord bez prehry v minulej sezóne, na štadióne Camp Nou jej šnúru v apríli ukončil práve Real.

FC Sevilla - Real Madrid 3:3 prvý zápas 0:3, do štvrťfinále postúpil Real

Celta Vigo - Valencia 2:1 - prvý zápas 4:1, do štvrťfinále postúpila Celta Vigo

Eibar - Osasuna Pamplona 0:0 - prvý zápas 3:0, do štvrťfinále postúpil Eibar

Viac o téme: Real Madrid Sevilla FC Karim Benzema Zinedine Zidane Sergio Ramod