VIDEO Fantastické! Kvalifikant Lacko predviedol obrat ako z veľkej knihy a čaká ho Nišikori

Lukáš LackoLukáš Lacko Zdroj: SITA

MELBOURNE - Slovenský tenista Lukáš Lacko sa v pozícii kvalifikanta prebojoval už do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.

V druhom kole si poradil s Izraelčanom Dudim Selom 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 a upravil vzájomnú bilanciu s týmto súperom na 2:4. V Melbourne vyrovnal svoje maximum z roku 2012.

V dueli o postup do osemfinále nastúpi v noci na piatok SEČ proti piatemu nasadenému Japoncovi Keiovi Nišikorimu, s ktorým má negatívnu bilanciu 0:2. Oba duely sa hrali na harde. V roku 2014 s ním prehral na turnaji vo Washingtone a v marci 2012 na podujatí Masters 1000 v Miami.

V úvodnom sete duelu medzi Lackom a Selom mal navrch izraelský hráč, ktorý dvakrát prelomil podanie súpera. O osude druhého dejstva rozhodol brejk slovenského daviscupového reprezentanta na 4:2. Na začiatku tretieho setu viedol Sela 2:0, Lacko však potom získal šesť gemov v rade. Vo štvrtom dejstve za stavu 4:4 po Selovej dvojchybe zobral Izraelčanovi servis a zápas zakončil čistou hrou.

Suverénne postúpil do 3. kola Švajčiar Stan Wawrinka. Štvrtý nasadený šampión z roku 2014, ktorý v úvodnom kole vyradil slovenskú jednotku Martina Kližana až po päťsetovej bitke, zdolal Američanka Stevea Johnsona 6:3, 6:4, 6:4.

Ďalej ide aj desiaty nasadený Čech Tomáš Berdych po triumfe 6:3, 7:6 (6), 6:2 nad ďalším americkým tenistom Ryanom Harrisonom. Jeho súperom v boji o osemfinále bude Wawrinkov krajan a štvornásobný melbournsky šampión Roger Federer, ktorý zvíťazil nad americkým kvalifikantom Noahom Rubinom 7:5, 6:3, 7:6 (7:3). V treťom sete otočil z 1:4.

Andreas Seppi (Tal.) - Nick Kyrgios (Aus.-14) 1:6, 6:7 (1), 6:4, 6:2, 10:8
Roger Federer (Švaj.-17) - Noah Rubin (USA) 7:5, 6:3, 7:6 (3)
Mischa Zverev (Nem.) - John Isner (USA-19) 6:7 (4), 6:7 (4), 6:4, 7:6 (7), 9:7
Jack Sock (USA-23) - Karen Chačanov (Rus.) 6:3, 6:4, 6:4
Bernard Tomic (Aus.-27) - Víctor Estrella-Burgos (Dom. rep.) 7:5, 7:6 (4), 4:6, 7:6 (5)
Viktor Troicki (Srb.-29) - Paolo Lorenzi (Tal.) 6:3, 1:6, 7:6 (3), 3:6, 6:3
Sam Querrey (USA-31) - Alex De Minaur (Aus.) 7:6 (5), 6:0, 6:1
Steve Darcis (Belg.) - Diego Schwartzman (Arg.) 6:3, 6:3, 2:6, 6:4
Malek Jaziri (Tun.) - Alexander Bublik (Kaz.) 6:2, 6:3, 7:5

Viac o téme: Lukáš Lacko Dudi Sela