Mladí Slováci v Rusku o piate miesto: Malatinského zverenci pokorili Bulharsko

Slovenskí mladíci v Petrohrade zabojujú o piatu priečku Slovenskí mladíci v Petrohrade zabojujú o piatu priečku Zdroj: futbalsfz.sk

PETROHRAD - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 18 rokov budú hrať na 29. ročníku medzinárodného mládežníckeho turnaja Memoriál Valentina Granatkina v ruskom Petrohrade o konečnú 5. priečku. Zverenci trénera Milana Malatinského zvíťazili 3:1 nad rovesníkmi z Bulharska v stredajšom dueli skupiny o 5. - 8. miesto a vo svojom záverečnom vystúpení na turnaji si v sobotu 21. januára od 11.15 h SEČ zmerajú sily s Lotyšmi.

Proti bulharskej "osemnástke" v drese Slovákov skórovali Martin Rymarenko, Martin Vician a Rastislav Kružliak z pokutového kopu, za súpera v 18. min vyrovnal na 1:1 Martin Minčev. Vlani obsadili mladí Slováci na tomto tradičnom podujatí 6. miesto, rok predtým skončili na 9. priečke, v januári 2014 boli na bronzovom stupienku.

Do finále Memoriálu Valentina Granatkina postúpili výbery Kazachstanu "18" a Ruska "18", ktorí úspešne zvládli stredajšie semifinálové duely.

Skupina o 5. - 8. miesto:

Lotyšsko "18" - Slovinsko "18" 2:1 (1:0) - Lotyšsko "18" bude hrať o 5. miesto, Slovinsko "18" bude hrať o 7. miesto

Bulharsko "18" - Slovensko "18" 1:3 (1:2) - Slovensko "18" bude hrať o 5. miesto, Bulharsko "18" bude hrať o 7. miesto
Góly: 18. Minčev - 11. Rymarenko, 19. Martin Vician, 53. R. Kružliak (z pok. kopu), ČK: 52. Tungarov (Bulharsko "18"), 300 divákov

Zostava SR: D. Takáč (46. F. Valach) - Červeňák (46. Špiriak), Mrva (46. F. Vaško), Vojtovič (46. S. Ducár), Filinský - Madleňák, B. Sluka (46. R. Kružliak), Grešák, Beďatš (46. Kudlička) - Martin Vician (74. Špyrka), Rymarenko

Milan Malatinský (tréner SR "18", zdroj: futbalsfz.sk): "V tomto zápase sme chceli súpera vysoko napádať. Úvod stretnutia nám vyšiel, po individuálnej akcii sa presadil Rymarenko. Súper síce vyrovnal, ale následne po našom pressingu sa strelou do šibenice presadil Vician. Prvý polčas sme síce vyhrali 2:1, ale s naším výkonom som nebol spokojný, najmä s defenzívou. Nechávali sme súperovi veľa priestoru a tým pádom nás herne prehrával. Po prestriedaní v druhom polčase bola naša hra dynamickejšia, dôraznejšia. Po ďalšej pressingovej akcii faulovali Kudličku a Kružliak zvýšil naše vedenie na 3:1. Celkovo s druhým polčasom možno vysloviť spokojnosť, ovládli sme dianie na ihrisku. Zároveň však treba priznať, že bulharský súper hral väčšinu polčasu po červenej karte v oslabení. Čaká na nás posledný zápas, chceme v ňom uspieť."

Semifinále:

Grécko "18" - Kazachstan "18" 1:2 (0:1) - Kazachstan "18" postúpil do finále, Grécko "18" bude hrať o 3. miesto

Rusko "18" - Zenit Petrohrad "18" 4:1 (1:1) - Rusko "18" postúpilo do finále, Zenit Petrohrad "18" bude hrať o 3. miesto