České tornádo na Australian Open: Plíšková so Strýcovou rozdávali kanárov

Karolína PlíškováKarolína Plíšková Zdroj: SITA

MELBOURNE- Teniska Karolína Plíšková zvíťazila v druhom kole grandslamového Australian Open nad ruskou tenistkou Annou Blinkovovou suverénne 6:0 a 6:2. Postup do tretieho kola si v Melbourne zabezpečila tiež Barbora Strýcová, ktorá zdolala Nemku Andreu Petkovičovú 6:0 a 7:5.

Plíšková nedala ruskej súperke v Aréne Margaret Courtovej prakticky žiadnu šancu. Zaznamenala 24 víťazných úderov, vyhrala prvých desať hier zápasu a až za stavu 6:0, 4:0 dovolila kvalifikantke Blinkovovej (189. WTA) získať dve podania.

"Som šťastná," povedala vlaňajšia finalistka US Open Plíšková na dvorci po zápase dlhom 59 minút. "Súperka, nechcem povedať, že nebola tak dobrá, ale ja som bola proste lepšia. Hrala som lepšie ako v prvom kolo, ale v ďalšom to musí byť ešte lepšie."

Postupom do tretieho kola si vyrovnala v Melbourne svoje maximum. "Verím, že tento rok konečne pôjdem ešte ďalej," povedala.

Budúcou súperkou Plíškovej bude Jelena Ostapenková (38.), ktorú vlani porazila v Cincinnati.  "Takže trošku viem, čo od nej čakať. Bude to ťažké, ale dúfam, že zdvihnem o niečo svoju úroveň hry, a to bude stačiť," povedala Češka.

Dvadsaťštyriročná Plíšková tento rok ešte neprehrala zápas. Spolu s titulom v Brisbane už má zverenkyňa Davida Kotyza sedem výhier v rade. "Cítim sa na kurte výborne a sebavedome," povedala na tlačovej konferencii v Melbourne. "Hrám slušne, a aj keď úroveň súperiek ešte nebola na najvyššej úrovni, tak je to dobré. Ľudia hovoria o tom, že mám šancu vyhrať grandslam, ale som ešte len v treťom kole, tak uvidíme."

Turnajová šestnástka Strýcová tak trochu kopírovala krajanku Plíškovú. V prvej sade nadelila nemeckej súperke "kanárika" a v druhej viedla 2:0. Za stavu 5:4 síce zápas ešte nedopodávala, ale nakoniec druhý set získala 7:5.

"Pred zápasom som mala zdravý rešpekt, Petkovičová je veľa dobrá. Snažila som sa nemyslieť na to, ako som nervózna, ale myslieť na svoju hru," uviedla Strýcová po zápase dlhom 77 minút. V treťom kole sa vlaňajšia osemfinalistka stretne s Francúzkou Caroline Garciaovou.

Dominika Cibulková (SR-6) - Chsieh Su-wej (Taiw.) 6:4, 7:6 (8)
Serena Williamsová (USA-2) - Lucie Šafářová (ČR) 6:3, 6:4
Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-3) 6:3, 6:2
Karolína Plíšková (ČR-5) - Anna Blinkovová (Rus.) 6:0, 6:2
Johanna Kontová (V. Brit.-9) - Naomi Osaková (Jap.) 6:4, 6:2
Timea Bacsinszká (Švaj.-12) - Danka Koviničová (Č. Hora) 6:1, 7:6 (5)
Jelena Vesninová (Rus.-14) - Mandy Minellová (Lux.) 6:3, 6:3
Barbora Strýcová (ČR-16) - Andrea Petkovicová (Nem.) 6:0, 7:5
Caroline Wozniacka (Dán.-17) - Donna Vekičová (Chor.) 6:1, 6:3
Caroline Garciová (Fr.-21) - Océane Dodinová (Fr.) 6:7 (3), 6:4, 6:4
Daria Gavrilovová (Aus.-22) - Ana Konjuhová (Chor.) 6:2, 1:6, 6:4
Maria Sakkariová (Gréc.) - Alizé Cornetová (Fr.-28) 7:5, 4:6, 6:1
Jekaterina Makarovová (Rus.-30) - Sara Erraniová (Tal.) 6:2, 3:2 - skreč, Erraniová odstúpila
Jelena Ostapenková (Lot.) - Julia Putincevová (Kaz.-31) 6:3, 6:1
Jennifer Bradyová (USA) - Heather Watsonová (V. Brit.) 2:6, 7:6 (3), 10:8
Nicole Gibbsová (USA) - Irina Falconiová (USA) 6:4, 6:1

Viac o téme: Andrea Petkovicová Karolína Plíšková Barbora Strýcová Anna Blinkovová
  • Zdroj: ČTK, SITA