VIDEO Rooneyho nechytateľná delovka vošla do histórie: Ešte som nepovedal posledné slovo!

Wayne Rooney oslavuje svoj gól Wayne Rooney oslavuje svoj gól Zdroj: SITA

STOKE-ON-TRENT - Anglický futbalový útočník v službách Manchestru United Wayne Rooney s 250 gólmi utvoril klubový strelecký rekord a osamostatnil sa na čele poradia. Zaokrúhlil prostredníctvom presného zásahu v sobotňajšom zápase na pôde Stoke City (1:1) v rámci 22. kola aktuálneho ročníka anglickej Premier League.

Rooney skóroval v 94. minúte z priameho kopu a svojmu tímu zabezpečil zisk jedného bodu. United prehrávali od 19. minúty vlastným gólom Juana Matu. "Bolo by krajšie, ak by nám môj gól pomohol k víťazstvu; výsledok je pre nás sklamaním, pretože sme chceli získať tri body. Na dnešný deň a tento úspech však môžem byť hrdý," uviedol rekordér pre klubovú televíziu.

"Znamená to pre mňa nesmierne veľa. Je to veľká česť, som hrdý na to, čo sa mi podarilo. Verím však, že som ešte nepovedal posledné slovo a nejaké góly v moje kariére pridám," povedal Rooney v pozápasovom rozhovore.

Wayne Rooney pred dvoma týždňami vyrovnal dovtedajšie klubové maximum (249 gólov) legendárneho Bobbyho Charltona. Tridsaťjedenročný kapitán anglickej reprezentácie sa dostal na Charltonovu úroveň trefou do siete hosťujúceho druholigového FC Reading v súboji 2. kola národného pohára FA Cup (4:0). Bývalý hráč FC Everton Rooney potreboval na 249 gólov 543 zápasov, teda o 215 stretnutí a štyri sezóny menej než Charlton. Maximum, ktoré Rooney vyrovnal, bolo v platnosti od roku 1973. "Klamal by som, ak by som povedal, že nie som sklamaný z toho, že som prišiel o rekord. Môžem však úprimne povedať, že mám radosť z Wayna," skonštatoval Sir Bobby Charlton, citovala ho verifikovaná facebooková prezentácia ManUtd.

Rooneyho najlepšou sezónou z gólového pohľadu bol ročník 2009/2010: dosiahol vtedy 33 zásahov, z toho 26 v Premier League. Vlani Rooney prekonal Charltonov národný rekord. V drese anglického národného tímu má na svojom konte 53 zásahov, Charlton skóroval 49-krát.

Viac o téme: Manchester United Wayne Rooney Bobby Charlton