VIDEO Zlyhanie vlkov prinieslo fantastický obrat Nitry, oceliari dobyli Zvolen

Zľava: obranca Meland Eric z HK Nitra, útočník Václav Stupka z MsHK Doxxbet Žilina, obranca Mitch Versteeg z HK Nitra a brankár Eric HartzellZľava: obranca Meland Eric z HK Nitra, útočník Václav Stupka z MsHK Doxxbet Žilina, obranca Mitch Versteeg z HK Nitra a brankár Eric Hartzell Zdroj: SITA

ŽILINA - Hokejisti úradujúceho majstra Slovenska HK Nitra triumfovali v nedeľňajšom zápase 42. kola Tipsport ligy na ľade Žiliny tesne 4:3, keď predviedli obrat z 0:3. Po prvej bezgólovej tretine sa v druhom dejstve roztrhlo vrece s gólmi. V priebehu troch minút sa gólovo presadili Žilinčania Radim Hruška, Juraj Jurík a Rastislav Konečný, ktorí poslali domácich do trojgólového vedenia.

O päť minút neskôr prišla gólová trojminútovka hostí, keď skórovali Henrich Ručkay, Jameson Milam a na 3:3 vyrovnal druhým gólom v zápase Henrich Ručkay. O víťazovi rozhodol v 56. min 26-ročný center Lukáš Paukovček. Nitrania triumfovali v druhom zápase za sebou a patrí im 3. miesto v ligovej tabuľke práve pred "vlkmi", ktorí prehrali po troch víťazných stretnutiach.

MsHK Doxxbet Žilina - HK Nitra 3:4 (0:0, 3:3, 0:1)
Góly: 21. R. Hruška (Marek Hovorka, Juraško), 21. J. Jurík (Š. Novotný, Húževka), 24. R. Konečný (Holovič) - 29. H. Ručkay (Korím, Krištof), 30. Milam (L. Paukovček, H. Ručkay), 31. H. Ručkay (Blackwater, Meland), 56. L. Paukovček (Cope, Timotej Šille)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: 25. Švihálek - 25. Mezei (obaja 5+DKZ za bitku), 25. Cope 10 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák - Vyšný, Synek, 1402 divákov

Žilina: T. Tomek - Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, Gutwald, M. Grman, Macejko, Mendrej, Prokop - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Š. Novotný, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Švihálek, Ondruš, Matis

Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, M. Versteeg, Meland, Piačka, Korím - M. Tvrdoň, Marek Slovák, Blackwater - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - Bajtek, J. Štefanka, Macík - Timotej Šille, L. Paukovček, Cope

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Po oťukávacej prvej tretine sme sa ujali vedenia 3:0, no po úmyselne vyprovokovanej bitke sme veľmi zle zareagovali. Namiesto toho, aby sme v presilovke dali štvrtý gól a rozhodli, zahrali sme ju veľmi zle. Následne sme inkasovali tri góly a aj keď som vzal oddychový čas za stavu 3:2, nepomohlo to. Prehrávali sme osobné súboje, Nitra z toho ťažila a štvrtý gól sme dostali po hrubej individuálnej chybe. Body nám pretiekli pomedzi prsty, myslím, že takto rozbehnutý zápas musíme zvládnuť.“

Andrej Kmeč, téner Nitry: „Bol to dobrý zápas, ktorý mal všetko, čo mal mať. Jediné, čo nemal mať, bol náš úsek v druhej tretine, kedy sme inkasovali tri góly, ale výbornou hrou sme výsledok otočili a som rád, že sme na ľade Žiliny získali tri body.“

Košice získali vo Zvolene dva body

Hráči Košíc zvíťazili na ľade Zvolena 3:2 po predĺžení v nedeľňajšom zápase 42. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 a v tabuľke majú náskok dvoch bodov pred dvojicou prenasledovateľov - HK Nitra a HC '05 iClinic Banská Bystrica. Zvolenčania zostali na šiestej priečke.

Skóre stretnutia otvoril expresne už v 30. sekunde hosťujúci útočník Peter Boltun, ale domácim sa podarilo otočiť na 2:1 gólmi Lukáša Nováka a Juraja Majdana v poslednej minúte druhej tretiny a v prvej minúte tretej časti. "Oceliari" v 59. min vyrovnali zásluhou Jakuba Suju a v predĺžení o ich triumfe rozhodol Eduard Šedivý.

HKM Zvolen - HC Košice 2:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 40. L. Novák (Zuzin, Puliš), 41. Majdan (Valenta) - 1. Boltun (Jankovič, L. Nagy), 59. Suja (J. Vašíček), 63. E. Šedivý
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: 27. Klhůfek (Zvolen) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Fridrich - Výleta, Rojík, 1095 divákov

Zvolen: S. Baroš - D. Krejči, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Andersons, J. Homer - Šišovský, Puliš, Zuzin - J. Majdan, L. Jurík, Klhůfek - Jurák, V. Fekiač, L. Novák - Habšuda, Iždinský, Dubeň

Košice: Habal - Deyl, M. Dudáš, Jankovič, Matejka, Šmach, J. Vašíček, Koch - L. Nagy, Boltun, Tibor Varga - Jenčík, Suja, Bicek - P. Bartoš, T. Klíma, J. Milý - E. Šedivý, Vrábeľ, Šoltés

Milan Staš, tréner Zvolena: "Vzhľadom na stav v kádri, veľa zranených a chorých, sme zvolili v prvej tretine opatrnejšiu taktiku. Prehrávali sme rýchlo, našťastie vyrovnali, v druhej tretine nás naštartovali oslabenia, respektíve vylúčenia. Zvýšili sme agresivitu, lepšie korčuľovali a dostali sme sa do zápasu. Po takomto vývoji sa nám bod máli."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Aj keď sme zvíťazili, nemôžeme byť spokojní s obrannou činnosťou. Presilovky sme hrali zložito a pomaly proti dobre organizovanej obrane súpera. Držala nás v hre bojovnosť a disciplína podporená dobrým výkonom brankára Habala, čo nám nakoniec vynieslo dva body.

Martin si doma poradil s Liptákmi

Hokejisti Martina zvíťazili 4:2 nad Liptovským Mikulášom v nedeľňajšom domácom zápase 42. kola Tipsport ligy 2016/20107 a upevnili si siedmu pozíciu v tabuľke súťaže. Hosťom sa v druhej tretine podarilo skorigovať na 1:2 aj 2:3, ale Sergej Korostin v 44. min pridal štvrtý gól domácich a spečatil tým triumf mužstva z Turca. Martin v nedeľu dosiahol tretiu výhru za sebou. Liptáci sa pohybujú na hrane postupu do play-off.

MHC Martin - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly: 9. Pokrivčák (Surovka), 20. Galamboš (R. Varga), 27. R. Varga (Rusina, Galamboš), 44. Korostin (R. Varga, Galamboš) - 21. M. Sukeľ (Kriška, Uram), 39. Lištiak (Makovský, Piatka)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel, Husár - Bednár, Gajan, 1610 divákov

Martin: Dzubina - Brňák, Rusina, Pacalaj, Salija, Leško, P. König - R. Varga, Galamboš, Korostin - P. Koyš, Heizer, Rzavský - Surovka, R. Dlouhý, Pokrivčák - Šalka, Jurášek, M. Dvořák

Liptovský Mikuláš: Križan - M. Šiška, Makovský, Mezovský, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, Kabáč, Oravec - Uhrík, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - J. Sukeľ, Cibák, Števuliak - A. Laco, Piatka, Lištiak

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Opäť sme sa dobre pripravili na súpera. Po celých 60 minút sme podali kolektívny výkon podporený výborným brankárom Dzubinom."

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: "Začali sme dobre, mali sme niekoľko gólových príležitostí. V koncovke sme však boli málo agresívni. Poznačil nás nešťastný prvý gól a potom aj druhý počas našej presilovky. Dvakrát sme sa vrátili do zápasu, ale rýchly gól domácich v úvode tretej tretiny nám zobral psychické sily. Bojovali sme síce až do konca, ale už sme sa strelecky nepresadili."

Poprad odchádza z Trenčína bez bodu

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili tesne 2:1 nad Popradom v nedeľňajšom domácom zápase 42. kola Tipsport ligy 2016/20107 a v tabuľke súťaže poskočili z deviatej na ôsmu priečku. V prvej tretine poslal "vojakov" do vedenia Jakub Ručkay a gólovú poistku pridal v 39. min Marek Hecl. Popradčanom, za ktorých v 44. min skorigoval Patrik Svitana, akuálne patrí 5. pozícia v tabuľke TL. "Kamzíci" pred duelom v Trenčíne ťahali šnúru štyroch víťazstiev.

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 17. J. Ručkay (Sojčík), 39. M. Hecl (Drgoň, Sádecký) - 45. P. Svitana (Mlynarovič, Štrauch)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - Junek, Krajčík, 2005 divákov

Trenčín: Volden - Bohunický, E. Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Drgoň, Pavúk, Misenev - R. Tománek, Bulík, Marcel Hossa - J. Ručkay, J. Švec, Sojčík - Bezúch, Šimun, J. Gašparovič - Denis Hudec, Sádecký, M. Hecl

Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Ježek, Krempaský, Chaloupka, Postnikov - L. Hvila, Zagrapan, Lichanec - Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták - Henderson, Murček, D. Bondra - Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana

Ján Kobezda tréner Trenčína: „Neodohrali sme ideálny zápas, na prvú tretinu sa ešte dalo ako tak pozerať, ale potom prvých desať minút v druhej časti sme hrali priam otrasne. Po individuálnych chybách sme dostali súpera na koňa a hoci sme tam mali i čisté šance, využili sme iba jednu. Vďaka však i za ňu. Tretia tretina bola len o našom bránení, nemali sme viac síl na to, aby sme podržali puk a potrápili Poprad. Chalanov chválim za bojovnosť a, samozrejme, brankára za výkon. Hokej bol ďaleko od ideálneho, ale tešíme sa bodom, ktoré potrebujeme.“

Marcel Ozimák, Popradu: „Prvú tretinu sme nezačali dobre. Po vlastnej chybe v obrannom pásme sme pykali, a hoci sme sa v druhej časti snažili zlepšiť hru, prehrávali sme po nej 2:0. Snažili sme sa urobiť niečo s výsledkom, chlapci zabojovali, tretia tretina bola celá v našej réžii. Mali sme tam síce tlak, ale nenašli sme recept na domáceho brankára. Prekonali sme ho len raz a to nás stálo zisk akéhokoľvek bodu. Súperovi gratulujem, dnes sa nepozerá na to aká je hra, ale na to, kto získa body.“

Nové Zámky doma podľahli Banskej Bystrici

Hráči Nových Zámkov nezískali v nedeľňajšom domácom zápase 42. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/20107 proti vicemajstrovi z Banskej Bystrice ani bod, nováčik súťaže prehral s "baranmi" 2:3. Po bezgólovej I. tretine domáci získali vedenie zásluhou presných zásahov Kamila Brabenca a Ossiho Saarinena, no ešte pred druhou sirénou znížil Jordan Hickmott a na 2:2 vyrovnal v 43. min Viačeslav Truchno. Keď už sa zdalo, že duel dospeje do predĺženia, v presilovke rozhodol o triumfe hostí legionár Mathew Maione. Novozámčania zostali na dne tipsportligovej tabuľky.

HC Nové Zámky - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Gól: 34. Brabenec (M. Hudec, Sandgren), 35. Saarinen - 38. Hickmott (Maione), 43. Truchno (Zigo, Kafka), 59. Maione (Truchno)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, J. Konc - Orolin, Stanzel

Nové Zámky: Lundström - V. Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda - M. Hudec, Brabenec, McParland - M. Paulovič, Kytnár, Saarinen - R. Lelkeš, Čaládi, Lavrovs - J. Tibenský, Dominik Rehák, Fábry

Banská Bystrica: Lawson - Wishart, Maione, V. Mihálik, P. Luža, Kubka, I. Ďatelinka, Matuškin, Gründling - Buc, T. Surový, Hickmott - Truchno, Zigo, Kafka - Lamper, Bortňák, Matoušek - Belluš, Tamáši, Hamráček

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: "Gratulujem súperovi, dal viac gólov ako my a vyhral zápas. Prvú tretinu sme boli radi, že sme ju ustáli, no mali sme tam aj my nejaké šance. Súper bol však v prvej tretine jednoznačne aktívnejší, mal viac z hry a bol častejšie na puku. Zlomom bolo, že hneď po našich zlepených góloch v druhej tretine dal súper znižujúci gól na 2:1 a zase sme troch zneisteli. Výkon bol však v poriadku. V tretej tretine sme dostali dva góly v oslabení, čo ma samozrejme hnevá. Chalani odviedli dobrý výkon, dreli, urobili všetko, aby po tých Košiciach bodovali. Nehráme zle, do šancí sa vieme dostať, ale strieľať dva góly doma je jednoducho málo. Mali sme možnosti na strelenie tretieho gólu a odskočenie súperovi. Žiaľ, nepodarilo sa to. K rozhodcom sa vyjadrovať nebudem."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, v prvej tretine sme boli aktívnejší, tlačili sme sa do brány a mali sme aj niekoľko dobrých príležitostí. Gól sme nedali, v druhej tretine sa karta otočila, trošku sme upustili z našej hry a domáci ožili. Dva dali rýchle góly z predbránkového priestoru, čo by sa nemalo stávať. My sme aj s troškou šťastia znížili na 2:1. Bolo to pre nás povzbudenie a som rád, že sa nám podarilo zápas otočiť. V tretej tretine to bol vyrovnaný zápas, so šancami na oboch stranách. Sme radi za toto víťazstvo, pretože Zámky hrali veľmi dobre. Bol to otvorený zápas až do konca."

Viac o téme: HC Košice HKM Zvolen HK Nitra MsHK Doxxbet Žilina