VIDEO Mizéria Schalke pokračuje: Frankfurtu stačila na triumf jediná strela v zápase!

Guido Burgstaller (v modrom) a Makoto Hasebe v súboji o loptuGuido Burgstaller (v modrom) a Makoto Hasebe v súboji o loptu Zdroj: SITA

GELSENKIRCHEN - Futbalisti Frankfurtu vyhrali v predohrávke 18. kola nemeckej bundesligy na ihrisku Schalke 1:0 a poskočili na tretie miesto tabuľky.

Majú však o stretnutie viac ako prenasledovatelia. Naopak Schalke stratilo body už po šiestykrát z posledných siedmich súťažných stretnutí a môže klesnúť až na dvanáste miesto.

Schalke mohlo ísť do vedenia už v piatej minúte, ale Burgstallerov gól neplatil pre ofsajd. Namiesto toho v 33. minúte vyšiel Frankfurtu signál pri priamom kope. Hasebe miesto centra zvolil prihrávku po zemi k penaltovému bodu, kde už číhal Meier a poslal loptu k žrdi. Išlo o jedinú strelu Frankfurtu na bránku za celý zápas.

Domáci boli aktívni a snažili sa prehru odvrátiť, ale netriafali bránku. Väčšina ich podarených akcií končila strelami vedľa. Frankfurt tak tesné vedenie uhájil a prvýkrát od roku 1999 slávil na štadióne Schalke výhru.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:1)
Gól: 33. A. Meier

Viac o téme: Schalke 04 Gelsenkirchen Eintracht Frankfurt