VIDEO Pád Liverpoolu pokračuje: Toto gigant z Anfieldu nezažil od roku 2012!

Sklamaní hráči LiverpooluSklamaní hráči Liverpoolu Zdroj: TASR

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool majú za sebou mizerné týždne v novom roku. Z ôsmich januárových zápasov dokázali vyhrať jediný - nad štvrtoligovým Plymouthom. V lige iba dvakrát remizovali a raz prehrali, prišli o kontakt s čelom tabuľky. Tento týždeň pokračovali vo voľnom páde: stredajšia prehra so Southamptonom znamenala stop v semifinále Ligového pohára a v sobotu nasledovalo vypadnutie v Anglickom pohári už v šestnásťfinále tejto súťaže, keď "The Reds" doma podľahli 18. tímu zo Championshipu Wolverhamptonu Wanderers 1:2.

Mužstvo prehralo tri domáce zápasy na Anfielde po sebe (liga, Ligový pohár, Anglický pohár), čo sa mu naposledy prihodilo v októbri 2012. Je zaujímavé, že posledné tri prehry Liverpoolu na domácom trávniku v FA Cupe boli s tímami z nižšej súťaže (2008 Barnsley, 2010 Reading, 2017 "Wolves").

Proti Wolverhamptonu prehrával už po 52 sekundách, keď po priamom kope Héldera Costu hlavou trafil Richard Stearman (0:1). V závere prvého polčasu po kontre hostí a prihrávke Héldera Costu skóroval Andreas Weimann (0:2). Domácim sa v druhej časti hry podarilo už iba znížiť zásluhou Divocka Origiho v 86. minúte.

Tréner "červených" Jürgen Klopp bol po sobotňajšej blamáži dosť zronený. "Boli sme veľmi zlí. Začali sme zle a v skutočnosti sa to nezlepšilo. Každý to videl. Nie je veľa dobrých vecí, o ktorých by sme mohli hovoriť v súvislosti s týmto zápasom. Je ťažké to vysvetliť," tlmočil jeho vyjadrenia portál BBC. "Začiatok dal súperovi okamžite sebavedomie, my sme očividne neboli pripravení. Mali sme loptu, dali sme ju preč, potom prišiel faul a priamy kop. Stáva sa to, potom sme sa pokúšali, ale nie dostatočne dobre. V druhom polčase to bolo lepšie, ale reálne, nemohlo to byť horšie. Nemám veľmi viac čo povedať. Som zodpovedný za zostavu. Nedovolím blamovať jednotlivých hráčov. Samozrejme, videli ste ich a veľa sa o nich naučíte z takýchto situácií. Ja som však zodpovedný," skonštatoval Klopp.

Nahnevaný Jürgen Klopp Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR

Ako citeľná sa ukazuje strata najlepšieho strelca Sadia Maného, ktorý reprezentuje Senegal na Africkom pohári národov. Kým Liverpool s ním vyhral 15 zápasov z 21, bez neho z desiatich iba tri. Päťkrát z desiatich duelov bez neho Liverpoolčania prehrali. A iba raz podľahli z 21 duelov, keď bol v tíme. Philippe Coutinho, najkreatívnejší ofenzívny hráč tímu, ešte iba hľadá optimálnu formu po 7-týždňovej pauze zavinenej zranením členka. Daniel Sturridge, ktorý sa tiež zotavoval zo zranenia, neskóroval v šiestich zápasoch v rade. "Potrebuje čas. Je ľudské, že z času na čas nevyužije šancu. Ak je hráč dlhodobo zranený, prihodí sa to častejšie. Daniel je však v najlepšom veku, ak bude zdravý, všetko bude v poriadku," bráni Klopp svojho útočníka. Kloppovi zverenci budú mať v januári ešte jednu príležitosť na zlepšenie nálady: v utorok večer hostia lídra tabuľky Premier League FC Chelsea.

Viac o téme: Wolverhampton Wanderers FC Liverpool Jürgen Klopp