Najskôr debakel 9:0, teraz skalp USA: Slovenskí hokejisti na čele tabuľky

Radujúci sa slovenskí reprezentanti na svetovej zimnej univerziáde v kazašskom AlmatyRadujúci sa slovenskí reprezentanti na svetovej zimnej univerziáde v kazašskom Almaty Zdroj: almaty2017.com

ALMATY - Slovenskí hokejoví reprezentanti majú za sebou už dva víťazné zápasy na 28. svetovej zimnej univerziáde v kazašskom Almaty. Po hladkom triumfe nad hráčmi Veľkej Británie 9:0 si Slováci v B-skupine poradili aj s hokejistami Spojených štátov amerických 4:1 (2:1, 1:0, 1:0).

Zverenci trénera Andreja Výboha viedli po ôsmich minútach 2:0 vďaka zásahom Martina Uhnáka a Ivana Jakubíka a to bol základ celkového triumfu. Američania síce čoskoro znížili na 1:2, ale v 27. min pridal Peter Gápa tretí gól slovenského tímu a na konečných 4:1 pečatil Jozef Tomčák 25 sekúnd pred koncom tretej tretiny pri americkej hre bez brankára.

V nekompletnej tabuľke po druhom kole sú Slováci na čele B-skupiny pred Kanaďanmi, ktorí odohrali o zápas. Najbližšie sa v slovenskí vysokoškolskí hokejisti predstavia v piatok 3. februára od 7.30 h SEČ proti Kanaďanom. Tí predtým zdolali Američanov 6:0.

B-skupina:
Slovensko - USA 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 7. Uhnák (Pichnarčík, Gábor), 8. Jakubík (Brezniak), 27. Gápa, 60. Tomčák (Brezniak) - 10. Herndon (Uglem, Anders)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše Hluch (SR) 10 min za narazenie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hogarth (V. Brit.), Roshchyn Nikitin (Šp.), Tscherrig (Švaj.) - Wells (V. Brit.), Zika (ČR)

Viac o téme: Slovensko USA Peter Gápa Ivan Jakubík Andrej Výboh Martin Uhnák