VIDEO Žilina úspešná v Košiciach, Zvolen v Poprade a ukončil sériu prehier

Rudolf Huna (Košice) vľavo Marcel Holovič (Žilina) Rudolf Huna (Košice) vľavo Marcel Holovič (Žilina) Zdroj: TASR

KOŠICE - Hokejisti Žiliny triumfovali 5:1 na ľade Košíc v piatkovom stretnutí 43. kola Tipsport ligy 2016/2017. Košičania nebodovali prvýkrát po štyroch úspešných stretnutiach, Žilinčania zvíťazili po dvoch prehrách.

Košice doma prehrali so Žilinou

Prvá tretina priniesla taktický hokej, v ktorom dominovala bojovnosť a pozorné obrany. Na šancu Žilinčana Gmittera z 3. minúty krátko na to odpovedal Šoltés, no brankári boli pozorní. V 7. minúte práve domáci útočník Šoltés prekvapil brankára Tomeka strelou z väčšej diaľky a domáci viedli. Košický zadák Deyl mohol v závere prvej časti pridať druhý gól, no všetko si vynahradil v úvode druhej tretiny, v ktorej už po 32. sekundách zvýšil na 2:0.

Tréner hostí Milan Jančuška si vzal oddychový čas, no bezprostredne po ňom sa hra hostí príliš nezlepšila. Skôr naopak, a keď v 24. minúte Boltun dorazil odrazenú strelu Dudáša, viedli Košičania už 3:0. Psychicky dôležitý gól hostí však prišiel už o 13 sekúnd. Na výbornú prihrávku Handlovského si nakorčuľoval Hovorka a po krátkom úniku znížil - 3:1. Uplynulo iba 19 sekúnd, keď Žilinčan Novotný vymietol ľavý horný roh Habalovej bránky - 3:2. Žilinčania ožili, zápas dostal nový náboj a bolo sa na čo pozerať. Košických divákov pobavila blesková potýčka Dudáša s Gmitterom, v ktorej spravil domáci zadák rýchly proces so svojím súperom. V 34. minúte mohli Košičania poistiť svoj náskok, no presilovku vonkoncom nezvládli. Nechali v nej priveľa priestoru Handlovskému, ktorý ho využil na podarenú strelu k ľavej žrdi - 3:3.

Tretia tretina sa začala ostrým zákrokom Handlovského na Nagya, po ktorom pribudli emócie na oboch stranách. V 42. minúte sa ujala strela košického obrancu Matejku, ktorý upravil na 4:3. Piaty gól domácich nepridal v 45. minúte mladík Vrábeľ, ktorý sa predral až pred brankára Tomeka, no v zakončení neuspel. Zaujímavý zápas pokračoval a v 45. minúte bolo opäť vyrovnané. V strednom pásme získal puk Stupka, nabral rýchlosť a v úniku prestrelil Habala - 4:4. V 47. minúte hrali hostia štvorminútové oslabenie, v ktorom mohli skóre zmeniť obrancovia, ale ani žilinskému Rehákovi ani košickému Dudášovi sa to nepodarilo. Domáci si v polovici tretej časti vytvorili tlak, no obrana hostí odolala. V 53. minúte sa do zakončenia predral Žilinčan Húževka a hostia prvýkrát v zápase viedli - 4:5. Šancu na vyrovnanie si v 56. minúte vytvoril Huna, ale Tomek jeho pokus zblízka zneškodnil. Košičania v závere skúsili hru bez brankára, ale vyrovnať už nedokázali.

HC Košice - MsHK Doxxbet Žilina 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)
Góly: 7. Šoltés (Jiří Vašíček) , 21. Deyl (Boltun, L. Nagy), 24. Boltun (M. Dudáš, Tibor Varga), 42. Matejka (Šoltés, Jenčík) - 24. Marek Hovorka (L. Handlovský, Juraško), 25. Š. Novotný (Húževka, J. Jurík), 35. L. Handlovský (Marek Hovorka), 45. Stupka (Švihálek, Holovič), 52. Húževka (Š. Novotný, M. Grman)
Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Orolin, Husár - Gavalier, Gajan, 2992 divákov

Zostavy:
Košice: Habal - Deyl, M. Dudáš, Jiří Vašíček, Šmach, Matejka, E. Šedivý, P. Koch, T. Klíma - L. Nagy, Boltun, Tibor Varga - Jenčík, Suja, Spilar - J. Milý, Rudolf Huna, Bicek - P. Bartoš, Vrábeľ, Šoltés
Žilina: T. Tomek - Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, Prokop, M. Grman, Macejko, Mendrej, P. Mikuš - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Š. Novotný, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, Švihálek - Gmitter, Ondruš, Rogoň

Súboj nováčikov pre hostí z Nových Zámkov

Dôležitý duel dvoch nováčikov hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 na ľade Liptovského Mikuláša sa skončil triumfom Nových Zámkov 6:2. Duel 43. kola síce začali lepšie domáci Liptáci a gólom Andreja Laca sa ujali vedenia, ale potom prevzali iniciatívu hostia. Ešte v prvej tretiny otočili na 2:1 presnými zásahmi Mateja Pauloviča a Mareka Dubeca, v druhej časti góly Nových Zámkov pridali Milan Kytnár, Jake Cardwell a Erik Čaládi. Šiesty gól hostí dosiahol v 57. min Dominik Rehák, za domácich v poslednej minúte skorigoval Michal Šiška.

Obaja piatkový súperi majú po vzájomnom zápase po 53 bodov, Nové Zámky sú zásluhou lepšieho skóre pred Liptákmi.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Nové Zámky 2:6 (1:2, 0:3, 1:1)
Góly: 10. A. Laco (Cibák, M. Šiška). 60. M. Šiška (Stümpel) - 11. M. Paulovič (Kytnár, Martin Chovan), 17. Dubec (M. Paulovič), 37. Kytnár (M. Paulovič, Saarinen), 38. Cardwell (Saarinen, Kytnár), 38. Čaládi (R. Lelkeš, Lavrovs), 57. Dominik Rehák
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: McParland (Nové Zámky) trest v hre 25 min (napadnutie hlavy a krku), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Majling - Kollár, Rojík

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Križan - Stehlík, M. Šiška, Mezovský, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, Makovský, Burzala - J. Sukeľ, Stümpel, Vybíral - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - Róbert Huna, Cibák, Števuliak - A. Laco, Piatka, Lištiak
Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Sandrgen, V. Čížek, Mäkinen, Maier, Lavrovs - M. Paulovič, Kytnár, Saarinen - R. Lelkeš, Čaládi, McParland - Hujsa, Pitule, Fábry - J. Tibenský, Dominik Rehák, Dubec

Zvolen zvíťazil v Poprade a ukončil sériu prehier

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili 6:5 nad domácim Popradom v rámci 43. kola Tipsport ligy 2016/2017. O tesnom víťazstve hostí rozhodol v 55. min Juraj Majdan, ktorý okrem víťazného presného zásahu strelil aj ďalší gól a pripísal si aj asistenciu. Hetrikom sa prezentoval zvolenský útočník Pavel Klhůfek. Obaja spomenutí Zvolenčania si v piatok odpykali aj desaťminútový osobný trest. V bránke Popradu v 37. min Maximilána Pajpacha nahradil Martin Šúrek, za hostí odchytal celý duel Samuel Baroš. Zvolenčania zásluhou piatkového triumfu ukončili sériu piatich prehier, Poprad neuspel už v treťom stretnutí po sebe.

HK Poprad - HKM Zvolen 5:6 (1:1, 3:3, 1:2)
Góly: 11. Mlynarovič, 21. P. Svitana (Š. Fabian, Kroták), 31. T. Troliga (Matúš Paločko, Kroták), 33. D. Bondra (Vašaš, Murček), 50. Dinda (Štrauch, D. Bondra) - 18. Klhůfek (V. Fekiač), 23. Zuzin (Šišovský, M. Novák), 35. J. Majdan (T. Valenta), 37. Klhůfek (V. Fekiač, M. Ivan), 47. Klhůfek (J. Majdan, V. Fekiač), 55. J. Majdan (D. Krejči, Puliš)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: 15. Majdan 10 min za napadnutie hlavy a krku, 59. Klhůfek (obaja Zvolen) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Jura - Korba, Riš, 1062 divákov

Zostavy:
Poprad: Pajpach (37. Šúrek) - Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Ježek, Lubor Pokovič, M. Krempaský, Postnikov - L. Hvila, Zagrapan, Lichanec - Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták - Vašaš, Murček, D. Bondra - Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana
Zvolen: S. Baroš - D. Krejči, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Andersons, J. Homer - Šišovský, Puliš, Zuzin - J. Majdan, Fekiač, Klhůfek - Jurák, Síkela, Matis - Habšuda, Dubeň, Tatár

Banská Bystrica si doma poradila s Trenčínom

Hráči Banskej Bystrice zvíťazili 4:1 nad Duklou Trenčín v piatkovom zápase 43. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/2017. "Barani" sú naďalej lídrami celej súťaže, "vojaci" klesli na desiatu priečku. Domáci sa ujali vedenia v 13. min zásluhou Alexa Tamášiho, druhý gól domáceho kolektívu pridal v 26. min Dávid Buc. Vzápätí síce skorigoval Marek Hecl, ale Buc upravil na 3:1 len 24 sekúnd pred druhou sirénou. Definitívnu podobu výsledku dal v 48. min Tomáš Zigo.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 13. Tamáši (Kubka), 26. Buc (Maione, Higgs), 40. Buc (Maione, Belluš), 48. Zigo (Truchno) - 27. M. Hecl (Denis Hudec)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, M. Valach - Holienka, Valo, 2325 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Bacashihua - V. Mihálik, Maione, Ťavoda, Gründling, Kubka, I. Ďatelinka, Košecký - Buc, Higgs, Hickmott - Truchno, Zigo, Kafka - Lamper, Bortňák, Matoušek - Belluš, Tamáši, Andrisík - M. Češík
Trenčín: Volden - Bohunický, E. Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Drgoň, Pavúk, D. Trška - Bezúch, J. Švec, Marcel Hossa - J. Ručkay, Bulík, Sojčík - J. Gašparovič, Sádecký, R. Tománek - Denis Hudec, Šimun, M. Hecl

Nitra doma zvíťazila nad Martinom

Hráči Nitry zvíťazili 5:2 nad Martinom v piatkovom zápase 43. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/2017. Hostia s domácim favoritom držali krok až do konca duelu, keď ešte v 56. min viedla Nitra iba 3:2. Potom v rozpätí ôsmich sekúnd skórovali Marek Slovák a Tibor Kutálek a poistili tri body pre tím spod Zobora. Nitra sa v tabuľke dostala na druhé miesto pred Košice, Martin klesol na 7. pozíciu za Zvolen.

HK Nitra - MHC Martin 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Góly: 8. Marek Slovák (M. Tvrdoň, Blackwater), 9. Krištof (Pupák, H. Ručkay), 23. Kutálek (Krištof, H. Ručkay), 56. Marek Slovák (Blackwater, M. Tvrdoň), 56. Kutálek (Rais, Mezei) - 22. Pokrivčák (Surovka), 43. R. Varga (Korostin)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Adamec - J. Tvrdoň, M. Orolin, 2585 divákov

Zostavy:
Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Pupák, Korím - M. Tvrdoň, Marek Slovák, Blackwater - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - Bajtek, J. Štefanka, Macík - Timotej Šille, L. Paukovček, Cope
Martin: Dzubina - Salija, Pulli, Brňák, Pacalaj, M. Dvořák, P. König, Rusina - P. Koyš, Heizer, Markovič - R. Varga, Galamboš, Korostin - Surovka, R. Dlouhý, Pokrivčák - Šalka, Jurášek, Rzavský

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen MsHK Doxxbet Žilina