Cibukovej sen o finále v Petrohrade sa rozplynul: Od fantázie ju delili len dva gemy!

Slovenská tenistka Dominika Cibulková odvracia loptičkuSlovenská tenistka Dominika Cibulková odvracia loptičku Zdroj: TASR

PETROHRAD - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako druhá prehrala za 140 minút 6:3, 4:6, 4:6 s kazašskou reprezentantkou Juliou Putincevovou v sobotňajšom semifinále dvojhry na turnaji WTA Premier St. Petersburg Ladies Trophy v ruskom Petrohrade (dotácia 776 000 USD, tvrdý povrch v hale).

Bol to jej premiérový vzájomný súboj s 22-ročnou moskovskou rodáčkou, 34. v hodnotení. V rozhodujúcom sete Cibulková viedla 4:2. Kazašská reprezentantka nastúpi v stretnutí o titul v nedeľu proti Francúzke Kristine Mladenovicovej, ktorá si poradila s Nataliou Vichljancevovou z Ruska 4:6, 6:2 a 6:2.

Cibulkovej nevyšiel úvod zápasu, keď prišla hneď o svoj prvý servis, vzápätí však aj ona svoju súperku brejkla a vyrovnala na 1:1. Vo vyrovnanom sete rozhodol šiesty gem, keď mala slovenská hráčka dva brejkbaly a využila hneď ten prvý - 4:2. V ďalšej hre potvrdila brejk a prvý set nakoniec vyhrala 6:3. V druhom po strate podania prehrávala už 0:3 i 1:4, no brejkom v siedmej hre sa dotiahla na 3:4 a vzápätí stav vyrovnala. Záver druhej sady však patril Kazašskej hráčke, ktorá ho vyhrala 6:4. V rozhodujúcom sete išla Cibulková do vedenia v piatej hre, keď predviedla ďalší brejk, ktorý následne potvrdila a stav bol 4:2 v jej prospech. Napriek náskoku však neuspela, Putincevová sériou štyroch víťazných gemov nakoniec triumfovala a postúpila do finále.

Slovenská jednotka získala v Petrohrade prémiu 37.850 dolárov pred zdanením a 185 bodov do svetového rebríčka WTA. Ak by postúpila do finále, stala by sa renkingovou štvorkou a vyrovnala by tak slovenské singlové maximum Miloslava Mečířa.

Julia Putincevová (Kaz.) - Dominika Cibulková (SR-2) 3:6, 6:4, 6:4 za 140 minút

Viac o téme: Dominika Cibulková Julia Putincevová