VIDEO Bakoš s Marcinkom pri ďalšom triumfe čínskeho nováčika, domáca prehra Omsku

Tomáš MarcinkoTomáš Marcinko Zdroj: khl.sk

MOSKVA - Hokejisti Neftechimiku Nižnekamsk triumfovali na vlastnom ľade v sobotňajšom stretnutí KHL nad Ladou Togliatti tesne 3:2. Domáci hokejisti ovládli prvú tretinu, po ktorej viedli 2:0 vďaka gólom Pavla Poriadina a Maxima Berezina. Do druhého dejstva vstúpili lepšie hostia a znížili stav zápasu gólom Nikitu Filatova, ale o tri minúty opäť určil dvojgólový rozdiel Pavel Zdunov, ktorého presný zásah sa napokon ukázal ako víťazný. V záverečnej tretine hostia z Togliatti iba skorigovali stav duelu, konečný rezultát stanovil Gregorij Belousov.

Hráči Červenej hviezdy Kchun-lun zdolali v sobotnom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) domáci Metallurg Novokuzneck 4:2. Slováci Martin Bakoš a Tomáš Marcinko hrali za čínske mužstvo bez bodového zápisu.

Metallurg Novokuzneck - Červená hviezda Kchun-lun 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Góly: 20. K. Semionov, 41. Fatkullin - 26. a 56. Videll, 32. Viklund, 34. Warn

Sibir Novosibirsk - Amur Chabarovsk 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 2. Okulov - 6. Gorochov, 15. Li, 59. Aťušov

Avangard Omsk - Admiral Vladivostok 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 29. Michejev - 3. Makarenko, 36. Fisenko, 59. Žafiarov

Neftechimik Nižnekamsk - Lada Togliatti 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 5. Poriadin, 11. Berezin, 25. Zdunov - 22. Filatov, 42. Belousov