VIDEO Kližan ohľadom Davis Cupu poriadne kritický: Asi by sa s tým malo niečo robiť!

Martin Kližan
Martin Kližan

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti budú bojovať iba o zotrvanie v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára. V dueli 2. kola totiž nečakane prehrali s Maďarskom 1:3. O rozhodujúci tretí bod pre maďarské farby sa na harde v bratislavskom NTC postaral Márton Fucsovics, ktorý v úvodnej nedelńajšej dvojhre v súboji tímových jednotiek zdolal Martina Kližana 3:6, 6:3, 6:3, 7:5.

Kližan po prehre s Mártonom Fucsovicsom neskrýval rozčarovanie. "Dnes to bol ťažký zápas. Z mojej strany to bol menej zlý výkon než včera, ale s takýmto hráčom by som prehrať nemal," uviedol dvadsaťsedemročný Bratislavčan na pozápasovej tlačovej konferencii. 

O konkrétnych príčinách neúspechu Kližan hovoriť nechcel: "Nebudem hovoriť, čo bolo zlé. Zas zo mňa urobíte, že sa vyhováram. Prehrali sme s hráčmi, ktorí boli renkingovo horší než my. Ak takéto stretnutie prehráme, možnosť bojovať o svetovú skupinu si nezaslúžime." Myslieť nechce ani na to, ako by mohlo stretnutie dopadnúť, keby v sobotu Slováci zvíťazili vo štvorhre. "Našou silou mala byť dvojhra. Tie tri body sme si mali vybojovať v dvojhrách, nie vo štvorhre," vyhlásil. 

Martin Kližan sa okrem samotného zápasu a svojho výkonu na tlačovej konferencii vyjadril aj k téme samotných termínov súťaže národných družstiev. "Novak Djokovič už dávno o tom hovoril, že by sa mal Davis Cup hrať nejak inak. Vždy je nejaká možnosť, dať to ja neviem, po sezóne na jeden alebo dva týždne aby sa odohrali všetky zápasy alebo nejak inak. Takto sa to hrá raz vo februári, raz v apríli, raz v septembri," povedal značne vyčerpaný Kližan.  

"Ja som teraz odohral štyri sety, potom päť setov a potom znova štyri sety a mám dosť a zajtra mám ísť na turnaj. Takže preto to tí ľudia nehrajú, aj tí najlepší, lebo im to nesedí buď povrchovo alebo sa sústredia na svoje kariéry. Myslím, že tie termíny a celé rozloženie súťaže je dosť nešťastné. Asi by sa s tým malo niečo robiť, lebo raz tí najlepší hrajú, potom zase nie a celá súťaž stráca na kvalite," dodal kriticky. 


Tagy: Martin Kližan

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
TASR, video: TASR

DISKUSIA