Slovenskí hokejisti s parádnym výsledkom: Švédi boli vybavení už po dvoch tretinách

Slovenský tím na 28. svetovej zimnej univerziádeSlovenský tím na 28. svetovej zimnej univerziáde Zdroj: almaty2017.com

ALMATY - Slovenskí hokejoví reprezentanti triumfovali v pondelok na 28. svetovej zimnej univerziáde v kazašskom Almaty v zápase o 5. - 8. miesto nad výberom Švédska 4:2. Zverenci trénera Andreja Výboha budú v utorok bojovať o konečnú piatu pozíciu, ich súperom bude víťaz neskoršieho duelu Lotyšsko - Japonsko.

Slováci, ktorí v nedeľu prehrali vo štvrťfinále s Českom 3:4 po samostatných nájazdoch, v pondelok otvorili skóre duelu v 16. min gólom Martina Indrycha. Na 2:0 zvýšil v 35. min pri hre štyroch proti štyrom Jozef Tomčák, o minútu neskôr pridal tretí gól slovenského mužstva Andrej Sucharda a rovnaký hráč 31 sekúnd pred druhou sirénou upravil už na 4:0.

V tretej dvadsaťminútovke hral slovenský tím nedisciplinovane a Švédi v presilovkách dvakrát skórovali - v 47. min v početnej výhode o dvoch korčuliarov a o štyri minúty neskôr v presilovke piatich proti štyrom. Skóre sa už potom nezmenilo, švédsky výber už duel nezdramatizoval ani v hre bez brankára.

28. svetová zimná univerziáda - Almaty (Kaz.) - pondelok:
o 5. - 8. miesto:
Slovensko - Švédsko 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)

Góly: 16. Indrych (J. Zlocha ml.), 35. Tomčák (A. Sucharda), 36. A. Sucharda (Indrych, Pichnarčík), 40. A. Sucharda (Gábor) - 47. Ortevall (Hjartquist, O. Eriksson), 51. Werneman (Hjartquist, O. Eriksson)
Vylúčení: 7:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fichtner (Rak.), Hogarth (V. Brit.) - Choi (Kór. rep.), Harrington (Kan.)

Zostava SR: Košút - Gábor, Pichnarčík, Ketner, Nociar, Loydl, Ivanič, A. Sucharda, Kasanický - Uhnák, J. Zlocha ml., Piačka - Jakubík, Bustin, Kabáč - Gápa, Hluch, Tomčák - Štrauch, Indrych

Viac o téme: Slovensko Švédsko Andrej Výboh