Nový výkonný riaditeľ olympijského výboru: Poznám dianie, budem k dispozícii najmä vedeniu

Výkonný riaditeľ Slovenského olympijského výboru (SOV) Gábor Asványi
Výkonný riaditeľ Slovenského olympijského výboru (SOV) Gábor Asványi

BRATISLAVA - Od 1. februára pôsobí v novej funkcii výkonného riaditeľa Slovenského olympijského výboru (SOV) Gábor Asványi. Bývalý moderný päťbojár či šermiar má skúsenosti zo športového funkcionárstva, je člen exekutívy Slovenského šermiarskeho zväzu (SŠZ), ako aj správnej rady Nadácie SOV.

Nová pozícia odbremení generálneho sekretára Jozefa Libu. "Myslím si, že prezident Anton Siekel sa pri jej zriadení rozhodol veľmi správne, pretože v minulosti generálny sekretár zastával všetky dôležité posty, čo sa ťažko zvládalo z každodenného hľadiska, keďže často cestuje," povedal Asványi. Práve dennodenná práca bude hlavným zadaním výkonného riaditeľa: "Zoberiem si na starosť všetky interné procesy, agendu budem riešiť každý deň na pracovisku, v právomoci generálneho sekretára zostane medzinárodná nadstavba. Mojimi úlohami budú administratíva, chod SOV, ekonomické a športové oddelenie, múzeum a hospodárska správa SOV."


V prvej fáze svojho pôsobenia preberá Asványi organizáciu, chce zlepšiť spoluprácu medzi oddeleniami i komunikáciu so zamestnancami. V hierarchii SOV figuruje ako prostredník medzi vedením a nižšími manažérmi. "Poznám dianie aj jednotlivých predstaviteľov oddelení. Najviac budem komunikovať s prezidentom, generálnym sekretárom a výkonným výborom. To sú moji priami nadriadení, ktorým som maximálne k dispozícii. To budem aj pre riaditeľov odborov a členov ich tímov, ale v prvom rade vedeniu. Urobím všetko, aby som napĺňal tieto komunikačné kanály," ozrejmil Asványi.

Do funkcie nastúpil na štyri roky: "Po ich uplynutí budú nové voľby prezidenta a uvidí sa, kto sa ním stane a koho si vyberie za výkonného riaditeľa. Moje pôsobenie sa bude vyhodnocovať priebežne a v každom momente môžu zasiahnuť prezident s exekutívou." V Slovenskom šermiarskom zväze má Asványi v kompetencii marketing a financie, post v SOV považuje za prirodzené vyústenie svojej doterajšej kariéry.

"Cítim sa dostatočne kompetentný. Hoci prezident mohol siahnuť po kandidátoch, ktorí už v minulosti zastávali takúto funkciu na inom fóre, som pripravený prijať svoju úlohu, keď som dostal dôveru. Dlhodobo dopredu sme to nepreberali, no s pozíciou môžem rásť. Je to nesmierna česť a výzva, ale zároveň aj záväzok. Uvedomujem si význam SOV v slovenskom športe a chcem k práci pristupovať maximálne zodpovedne a transparentne. Obavy nemám, veľmi si vážim prezidenta a výkonný výbor, dúfam, že dokážem naplniť ich očakávania a potvrdiť správnosť rozhodnutia vymenovať ma,"
dodal Asványi.


Tagy: SOV Slovenský olympijský výbor Anton Siekel Gábor Asványi Eva Gažová Boris Demeter

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR; Video: TASR

DISKUSIA