Znechutený olympijský víťaz: Českému kajakárovi priniesli domov nepríjemné prekvapenie

Český kajakár Josef Dostál oslavuje na pódiu víťazstvo a zisk zlatej medaily
Český kajakár Josef Dostál oslavuje na pódiu víťazstvo a zisk zlatej medaily

BRATISLAVA - Český rýchlostný kajakár Josef Dostál sa tento týždeň postaral o skutočne zábavnú situáciu, ktorú odštartoval vďaka svojmu príspevku na sociálnej sieti. Pravdou zostáva, že pre neho možno až taká zábavná nebola.Skoro ráno ho prepadla nepríjemne páchnuca návšteva.

23-ročný rodák z Prahy aj počas zimy tvrdo pracuje na svojej kondícii a forme, aby podával čo najlepšie výkony. Život športovca prináša so sebou mnohé momenty a medzi tie menej príjemnejšie určite patrí antidopingová kontrola. Tá môže profesionálnych športovcov prekvapiť hocikedy a hocikede.
 
Príbeh víťaza striebornej a zlatej medaily z Olympiády v Riu je toho jasným dôkazom. Dostála navštívili kontrolóri priamo v jeho byte a to s exkrementom na topánke jedného z nich. Kontrola je kontrola a tú len tak vyhodiť nemohol. V opačnom prípade by mu bol pripísaný pozitívny dopingový nález.
 
"Život profesionálneho športovca je niekedy dosť ťažký. Hlavne ak vás o siedmej ráno prebudí antidopingový komisár a vy ho musíte pustiť k sebe, aj keď má na topánkach obrovské psie hovno. Bohužiaľ potom musíte sledovať ako po čerstvo utretej podlahe robia smradľavé, do hneda vyfarebné stopy podobné kruhu. Toho človeka vyhodiť nemôžete, lebo by vám napísali pozitívny nález. Nielen o slušnom chovaní, ale aj o profesionalite sa dá pochybovať, keď sa vás komisár opýta, že čo tam má v niektorých kolónkach vlasne vyplniť," opísal Dostál svoj zážitok na sociálnej sieti.

Tagy: Josef Dostál

Zdroj:
športky
Foto:
TASR

DISKUSIA