Olympijský výber vstúpil do turnaja EIHCh prehrou: Slováci nestačili na Rakúšanov

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: iihf.com

GRAZ - Slovenský olympijský výber neuspel vo svojom úvodnom vystúpení na hokejovom turnaji v rakúskom Grazi v rámci Euro Ice Hockey Challenge 2017, vo štvrtok podľahol domácej reprezentácii 1:2 po predĺžení. Skóre duelu otvoril v 4. min rakúsky útočník Daniel Woger.

V druhej časti hry sa gólovo nepresadilo ani jedno z mužstiev, v 54. min zmazal manko Slovákov Dávid Gríger. V predĺžení v atraktívnom formáte troch proti trom rozhodol o triumfe Rakúšanov Raphael Herburger. Za najlepšieho hráča SR vyhlásili brankára Denisa Godlu. Výber trénera Marcela Ozimáka, ktorý je zložený prevažne z hráčov zo slovenskej Tipsport ligy, si v piatok zmeria sily s Francúzmi (16.30 h) a v sobotu nastúpi proti Nórom (14.30 h).

Slováci proti Rakúšanom dosiaľ odohrali 32 zápasov (bilancia z pohľadu SR je po štvrtkovom stretnutí 24 víťazstiev, 2 remízy a 6 prehier, skóre 127:55). Tohto súpera Slovensko naposledy zdolalo v auguste 2016 v prípravnom súboji vo Viedni (2:0).

Euro Ice Hockey Challenge 2017 - Graz (Rak.) - štvrtok - výsledky:

Francúzsko - Nórsko 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Rakúsko - Slovensko olympionici 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 4. Woger (Pallestrang, Ganahl), 62. Herburger (Ganahl) - 54. Gríger (M. Krištof, Štrauch)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Zostavy:
Rakúsko: Starkbaum - Schlacher, Mitterdorfer, Kirchschläger, Pallestrang, Hackl, Altmann, Duller, Wolf - Kristler, Hundertpfund, Haudum - Woger, Herburger, Ganahl - Ulmer, Oberkofler, Fischer - Brucker, Obrist, Bischofberger
Slovensko olympionici: Godla - Koch, Hraško, Rosandič, Dinda, Rais, Bačík, Grman, Holenda - M. Sukeľ, Puliš, P. Zuzin - Matoušek, Boltun, Skalický - Gríger, M. Krištof, Štrauch - Lichanec, Šiška, Michal Hlinka

Hlas (zdroj: SITA):
Marcel Ozimák (tréner olympijského výberu SR): "Úvod zápasu bol z našej strany rozpačitejší, chlapci si museli zvyknúť na vyššie tempo. Rakúšania dali v úvode šťastný, náhodný gól zo strany, takmer z bránkovej čiary. Dostali sa na koňa, prvá tretina bola v ich réžii, boli rýchlejší. V druhej sme prevzali iniciatívu, mali sme aj hernú prevahu, ktorú sme zúročili v tretej tretine. Aj v tej sme mali navrch, mohli sme pridať ďalšie góly. Napokon prišlo predĺženie, Dávid Gríger nepremenil ani druhý samostatný nájazd a platilo známe nedáš - dostaneš. Prehrali sme prvý zápas v predĺžení, ale musím chlapcov pochváliť za výkon v druhej a tretej tretine, ukázali charakter. Verím, že zajtra proti Francúzom to zopakujeme a zvíťazíme."

Ďalší program turnaja:
piatok 10. februára: Slovensko olympionici - Francúzsko (16.30), Rakúsko - Nórsko (20.20)
sobota 11. februára: Nórsko - Slovensko olympionici (14.30), Rakúsko - Francúzsko (18.00)

Viac o téme: Slovensko Rakúsko