Olympijský výber Slovenska opäť neuspel: Súboj s Francúzskom rozhodlo prvých 13 minút

Na snímke brankár Francúzska Ronan Quenemer (ilustračné foto)Na snímke brankár Francúzska Ronan Quenemer (ilustračné foto) Zdroj: TASR

GRAZ - Slovenský Olympijský tím neuspel ani vo svojom druhom zápase na turnaji Euro Ice Hockey Challenge v rakúskom Grazi. Zverenci trénera Marcela Ozimáka nestačili po úvodnej prehre s domácou reprezentáciou (1:2 pp) v piatkovom stretnutí na Francúzsko, ktorému podľahli 1:3.

Slovenskí reprezentanti odštartovali úvodnú tretinu zle a počas celého jej priebehu ťahali za kratší koniec. Už po 25 sekundách išiel na trestnú za podrazenie Štrauch a Francúzi sa prvýkrát dostali do výraznejších príležitostí, no početnú výhodu nevyužili. Následne neuspeli v hre 5 na 4 ani zverenci trénera Marcela Ozimáka. Prvý gól prišiel v 8. minúte, keď sa po spolupráci Lamperiera so Sachom Treillem presadil druhý menovaný. Slovákom ubralo sily ďalšie oslabenie a v 13. minúte inkasovali opäť. Tentoraz prekonal Baroša druhý z bratskej dvojice Treilleovcov, starší Yorick. Aj v ďalších minútach mali viac z hry Francúzi, ktorí v úvodnom dejstve prestrieľali súpera vysoko 14:4.

Dominancia hráčov "galského kohúta" pokračovala aj na začiatku druhej tretiny, keď si vypracovali dve veľké šance, no Slovákov zachránil Baroš. Dvadsaťtriročný brankár Zvolena prežil krušné chvíle aj pri ďalšej početnej výhode súpera. V ďalšej desaťminútovke sa hra už vyrovnala a do dobrých možností sa dostali aj slovenskí reprezentanti, ale pozorného Ylonena neprekonali.

Slováci mohli znížiť v úvode tretej časti, keď si svojou aktivitou vypýtali tretiu presilovku v stretnutí, ale ani počas nej sa nedostali ku gólovej koncovke. V 53. minúte pridali francúzski hráči tretí zásah z hokejky Texieru, ktorý definitívne rozhodol o ich triumfe. Pri všetkých troch zásahoch asistoval Lamperier. Za Slovákov v 55. minúte len skorigoval svojím prvým gólom v seniorskej reprezentácii Sukeľ - 1:3.

Slováci si v 28. vzájomnom stretnutí s Francúzskom zapísali piatu prehru, na konte majú aj 20 víťazstiev a tri remízy. Turnaj zakončia v sobotu proti Nórom.

Slovensko olympionici - Francúzsko 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Góly: 55. M. Sukeľ - 8. S. Treille (Lamperier), 13. Y. Treille (Lamperier, Ville), 53. Texier (Lamperier).

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nikolič, Smetana – Kaspar, Sparer, 117 divákov.

Slovensko olympionici: Baroš – Bačík, Rais, Koch, Hraško, M. Rosandič, Dinda, M. Grman - Štrauch, Krištof, Gríger – M. Sukeľ, Puliš, P. Zuzin – Matoušek, Boltun, Skalický – Holenda, Hlinka, Lichanec.

Francúzsko: Ylonen – Trabichet, Chakiachvili, Janil, Lamperier, Raux, Baazzi, Rech - D. Fleury, Bouver, S. Treille – Y. Treille, Texier, Ville – Valier, Ritz, Perret – Berthon, Thillet, Douay - T. da Costa.

Marcel Ozimák (tréner olympijského výberu SR): "V úvode stretnutia sme na chvíľu zaváhali a dostali sme dva góly po tečovaní z bezprostrednej blízkosti pred brankárom. V ďalšom priebehu to bol vyrovnaný zápas. My sme hrali celých 60 minút aktívne, dokázali sme si vytvoriť gólové príležitosti, ale, žiaľ, sme ich nepremenili. To nás stálo lepší výsledok. Musíme uznať, že Francúzi tu majú veľmi dobré mužstvo s množstvom skúsených hráčov z kvalitných zahraničných ligových súťaží. Moji zverenci si zaslúžia pochvalu za prístup, do poslednej sekundy sa bili o výsledok a súpera nepúšťali pred našu bránky. V tretej tretine sme si vytvorili štyri šance, ale premenili sme len jednu. Dá sa povedať, že náš výkon stúpa od zápasu k zápasu. V porovnaní so štvrtkom sme hrali kompaktnejšie. Naši mladí hráči naberajú cenné skúsenosti, ktoré im pomáhajú. Sme radi, že môžeme na takomto turnaji štartovať. Myslím si, že napriek prehrám nerobíme hanbu a doterajšie vystúpenia hodnotím pozitívne. S Nórmi nás čaká náročné stretnutie, sú to v kompletnej zostave. Keď však budeme hrať takto aktívne, tak pri troche šťastie by sme mohli uspieť."

Rakúsko - Nórsko 2:1 po samost. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)