Víťaz Turnaja Vlada Dzurillu známy nie je: Osemnástka pokorila aj Švajčiarov

Strelcovi prvého gólu Krivošíkovi gratuluje FehérváryStrelcovi prvého gólu Krivošíkovi gratuluje Fehérváry Zdroj: hockeyslovakia.sk/Ján Súkup

PIEŠŤANY - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov uspela aj vo svojom druhom zápase 16. ročníka Turnaja Vlada Dzurillu v Piešťanoch, keď rovesníkov zo Švajčiarska zdolala v piatok 2:1. Zverenci trénera Norberta Javorčíka, ktorí sa pripravujú na aprílové majstrovstvá sveta hráčov tejto vekovej kategórie v Poprade a Spišskej Novej Vsi, rozhodli o svojom triumfe v 56. minúte, keď sa strelecky presadil Jozef Baláž. V sobotu o 14.00 h nastúpi tím SR "18" proti rovesníkom z Nemecka.

Slovensko - Švajčiarsko 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 16. Krivošík (Roman, Hrehorčák), 56. Baláž (Dúžek, Kupec) - 55. Riat (Patry)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Goga - Gegáň, Valo, 294 divákov

Zostava SR "18": Pavličko - Krivošík, Dúžek Hrehorčák, Pospíšil, Liška, Fafrák, Köver, Regenda, Stacho - Roman, Baláž, Urbánek - Havrila, Ivan, Fehérváry - Šimurda, Kupec, Pupák - Korenčík, Demo, Jakubec

Norbert Javorčík, tréner SR 18 (zdroj: hockeyslovakia.sk): "Všetky tri zápasy, ktoré sme v tejto sezóne odohrali so Švajčiarmi, boli veľmi náročné a piatok nebol výnimkou. Ich výborné korčuľovanie umocňuje dobrá organizácia hry, ktorej nechýba ani kvalita v zručnostiach. V prvej tretine sme dali síce len jeden gól, ale potešiteľne sme si vypracovali dostatok šancí. V druhej tretine chlapci mohli zvýšiť náskok, ale s radom šancí hrali až s priveľkou istotou namiesto jednoduchšieho riešenia v koncovke, akoby hľadali geniálnu prihrávku. Spokojní sme s poslednou tretinou, pretože napriek náročnému psychickému tlaku pri najtesnejšom vedení boli naši zverenci stále veľmi koncentrovaní v defenzíve. O ich vysokom stupni nasadenia svedčí aj blesková odpoveď na vyrovnávajúci gól súpera. Na lavičke nebolo treba v tej chvíli nič povedať. Chlapci jednoducho nechceli pripustiť, že by na tabuli zostala remíza. V hlavách hráčov oboch tímov určite zostane piatkové stretnutie pred súbojom na MS. Víťazná bodka nie je na zahodenie..."

Bielorusko - Nemecko 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)