Šramková po rozprávkovom fedcupovom debute: Povedala som kapitánovi, že vyhrám!

Rebecca Šramková a kapitán tímu Matej Lipták
Rebecca Šramková a kapitán tímu Matej Lipták

BRATISLAVA - Slovenské tenistky hrajú po úvodnom dni zápasu 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie s domácim Talianskom nerozhodne 1:1. O vyrovnávajúci bod pre tím kapitána Mateja Liptáka sa na antuke vo Forli postarala fedcupová debutantka Rebecca Šramková, ktorá po výbornom výkone zdolala taliansku jednotku Saru Erraniovú 2:6, 6:3, 6:4.

Šramková mala po zisku cenného skalpu obrovskú radosť. "Zdolať pri fedcupovom debute Erraniovú na talianskej pôde je skvelý pocit. Chcem sa poďakovať nášmu kapitánovi Matejovi Liptákovi za dôveru. V prvom sete som hrala nervózne, od začiatku druhého dejstva to bol však z mojej strany maximálne koncentrovaný výkon. Povedala som kapitánovi, že vyhrám, cítila som to v kostiach," povedala v prvom interview priamo na kurte.

Šramkovej počas duelu pomohli rady kapitána. "Postupne som si uvedomila, čo treba na Erraniovú hrať. Matej mi povedal o kľúčových veciach, ktoré budú na ňu platiť. Myslím, že sa mi ich podarilo na kurte zrealizovať. Taktika pred zápasom bola jasná - nech ja tvorím hru, diktujem tempo a rozhodujem o výmenách. Dala som množstvo winnerov, čo ma teší, hnevá ma iba veľa pokazených bekhendov." Na fedcupový debut Šramkovej sa prišiel pozrieť aj jej otec s rodinou. "Ocina ani bubnujúcich slovenských fanúšikov som počas zápasu nevnímala. Sledovala som len Mateja a pár ľudí z nášho tímu. Myslím si, že som to ukočírovala a udržala v správnej línii."          

Slovenský kapitán bol so stavom 1:1 po prvom dni spokojný. "Prišli sme do Talianska v úlohe outsiderov. Som rád, že sa nám v sobotu podarilo získať bod. Veril som, že Rebecca má zbrane na to, aby zdolala Erraniovú. Zápas proti talianskej jednotke bol hlavne o nej. V prvom sete bolo vidieť, že to je pre Rebeccu fedcupová premiéra. Potrebovala zažiť ten pocit byť na kurte a   reprezentovať vo Fed Cupe. Myslím, že v tejto fáze zápasu ani veľmi nerozmýšľala o tom, čo má hrať. Postupne sa oťukala a začala veriť tomu, že jej stratégia môže sláviť úspech. Verím, že má šancu aj proti Schiavoneovej. Pokiaľ ide o prvú dvojhru, zmena v nominácii nebola žiadny taktický ťah. Janka sa cítila naozaj zle, nebola schopná nastúpiť, preto som sa rozhodol pre Kaju. V úvode zápasu boli obe hráčky nervózne, Schiavoneová sa však postupne chytila a po zisku prvého setu už kraľovala na dvorci. Uvidíme, koho postavím na nedeľňajšiu úvodnú dvojhru. S Jankou to nevyzerá dobre a tak to bude zrejme Daniela alebo Kaja," povedal Lipták.


Tagy: Sara Erraniová Rebecca Šramková

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
TASR - Pavel Neubauer; Video: TASR

DISKUSIA