Perfektná atmosféra a úžasné publikum: Krásne gesto divákov si zaslúži veľké poďakovanie!

Martin Bakoš zo Slovenska (vpravo) a brankár Luca Boltshauser zo Švajčiarska (vľavo)
Martin Bakoš zo Slovenska (vpravo) a brankár Luca Boltshauser zo Švajčiarska (vľavo)

NITRA - Jedným z najväčších pozitív 15. ročníka hokejového Slovakia Cupu bola atmosféra. Publikum v Nitra aréne potvrdilo, prečo patrí k najlepším v Tipsport Lige a Slovákov vyprevadilo búrlivým potleskom aj napriek finálovej prehre. Útočník Martin Bakoš, ktorý hráva za čínsky Kchun-lun, priznal, že takúto atmosféru nezažíva.

Prvý zápas Slovenska na turnaji videlo 2284 divákov, na finále proti Švajčiarom prišlo 3505 ľudí. Ani v jednom prípade síce nebolo vypredané, no na atmosfére to neubralo. Žičlivé nitrianske publikum hnalo Slovákov vpred počas oboch zápasov. Oslavné chorály, ale i skandovanie mien reprezentantov sa ozývali v oboch zápasoch. Výbornú atmosféru vnímali aj hráči, pre ktorých podobná kulisa nebýva samozrejmosťou. K nim patril aj útočník Martin Bakoš, ktorý hráva domáce zápasy v Pekingu za miestny Kchun-lun. "Pre mňa to bolo super. Takúto atmosféru ani návštevnosť my v klube nemávame. Krásna atmosféra," priznal Bakoš.

Dianie po zápase naznačovalo, že Slováci turnaj vyhrali, hoci opak bol pravdou. Diváci však oslavovali slovenský tím, akoby sa tak stalo. Nasadenie a neustálu snahu o vyrovnanie ocenili ďakovným potleskom po zápase. "Bolo to zvláštne, no je to krásne gesto od ľudí. Po prehre nás nevypískali, ale ešte nám ďakovali. Bolo to úžasné publikum a zaslúži si veľké poďakovanie od nás hráčov," priznal Bakoš. Šikovný útočník sa na krátkom turnaji prezentoval jedným gólom, ktorým v druhej tretine zápasu so Švajčiarskom znížil na 2:3. Slováci však stíhaciu jazdu nedotiahli do konca. Keby sa tak stalo, hovorili by o spokojnosti, ale aj napriek finálovej prehre sa nemajú za čo hanbiť. "V prvom zápase sme hrali dobre a zdolali sme Rusov. To sa nestáva každý deň, hoci to bol iba výber do 23 rokov. Škoda finálového zápasu, v ktorom sme nezachytili úvod. Myslím si, že sme mali mužstvo na to, aby sme vyhrali Boli tu štyri vyrovnané päťky a tréner mal z čoho vyberať. Je pozitívom, keď je v tíme konkurencia," dodal Martin Bakoš.


Tagy: Slovensko Martin Bakoš Slovakia Cup 2017

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA