VIDEO Pútal pozornosť prehľadom, rozvahou aj gólmi: Gernát o spolupráci sparťanského tria

Martin Gernát zo Slovenska (vpravo) a brankár Luca Boltshauser zo Švajčiarska (vľavo)
Martin Gernát zo Slovenska (vpravo) a brankár Luca Boltshauser zo Švajčiarska (vľavo)

NITRA - Pútal pozornosť prehľadom, rozvahou a výborný výkon ozdobil gólom v oboch zápasoch Slovakia Cupu. Dvadsaťtriročný obranca Martin Gernát potvrdil, že je pre tím trénera Zdena Cígera veľkým prísľubom. Podľa obrancu Sparty Praha sú stabilné výkony výsledkom mnohých náročných zápasov, ktoré má odohrané v aktuálnej sezóne.

Gernát sa gólovo presadil v oboch zápasoch turnaja, no zatiaľčo proti mladému ruskému výberu prispel k víťazstvu, vo finále proti Švajčiarom iba korigoval prehru. Jeho gól na 2:3 znamenal oživenie nádejí na víťazstvo, no ďalší zásah už Slováci nepridali. "Každý gól poteší, zvlášť v reprezentácii. Dôležitý je však výsledok a ten sa dnes nepodaril. "Cingi" mi to pekne nahral pred bránku, ja som rozkýval brankára a padlo mi to," uviedol Martin Gernát po zápase.

Práve jeho meno figurovalo na čele kanadského bodovania Slovakia Cupu. Spoločne so Švajčiarom Sutterom a Rusom Kazakovom získal tri kanadské body za dva góly a jednu asistenciu, no na rozdiel od spomínanej dvojice zaznamenal 4 plusové body v "tabuľke pravdy." Slováci strelili na turnaji celkovo deväť gólov, Gernát bol na ľade pri piatich z nich. Aj to svedčí o hernej pohode, s akou prišiel nielen on, ale aj kluboví spoluhráči zo Sparty Praha Lukáš Cingel a Andrej Kudrna na Slovakia Cup.

Na spoluprácu troch Sparťanov spoliehal aj tréner Cíger, ktorý ich zaradil do jednej formácie. "V Sparte sme v nedávnom období dostávali veľa priestoru a myslím si, že sme to využili. Hrali sme Ligu majstrov, hráme v kvalitnej lige, chodievame na reprezentačné zápasy. Sme vyhraní a hrá sa nám ľahšie, keď sme spolu na ľade. Po tom, čo som v minulej sezóne vinou zranenia odohral málo zápasov, je vyhranosť presne to, čo potrebujem," dodal Gernát.


Tagy: Martin Gernát Zdeno Cíger Andrej Kudrna Lukáš Cingel Slovakia Cup 2017

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA; Video: TASR

DISKUSIA