Z debutantky sa zrodila fedcupová hviezda! Šramková s prísľubom peknej kariéry

Na snímke slovenská reprezentantka Rebecca Šramková
Na snímke slovenská reprezentantka Rebecca Šramková

FORLI - Slovenské tenistky najmä zásluhou absolútnej debutantky v najcennejšom drese Rebeccy Šramkovej značne nečakane uspeli vo víkendovom stretnutí s domácimi Taliankami na antuke v hale PalaGalassi vo Forli v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2017 reprezentačných družstiev žien. Šramková v záverečnej druhej nedeľňajšej dvojhre, celkovo štvrtej, zvíťazila nad domácou grandslamovou šampiónkou Francescou Schiavoneovou za 73 minút presvedčivo 6:2, 6:4.

Dvadsaťročná Bratislavčanka Šramková figuruje na 119. priečke vo svetovom rebríčku, o šestnásť rokov zrelšej Schiavoneovej patrí presne 100. miesto, v minulosti však bola aj na 4. pozícii. Bol to premiérový vzájomný súboj. Schiavoneová aktuálne má vo Fed Cupe štatistiku 27:22 (dvojhra 23:21). Zhodou okolností debutovala v PF v semifinále edície 2002 práve proti Slovenkám v španielskom Maspalomase (1:3): zdolala Danielu Hantuchovú a podľahla Janette Husárovej. Teraz hrá svoju rozlúčkovú sezónu v kariére.

Šramková nastrieľala 6 es a na "winnery" vynikla 25:5. Pri svojej ultimatívnej hre, pochopiteľne, urobila viac nevynútených chýb - 29:15. Premenila 4 zo 7 brejkbalov, zdolaná 1 z 3.

"Zrodila sa fedcupová hviezda!" oznámil blog Pohára federácie a dodal: "Šramková absorbovala všetok neskorý tlak od veteránky Schiavoneovej, keď veci začali byť trochu hektické a vtiahnuté publikum bučalo. Odpovedala najlepšie, ako mohla, produkovala svoje zaťaté päste, udržala si nervy a na druhý pokus to doservovala k sláve. Novicka zdolala Erraniovú aj Schiavoneovú v Taliansku a na antuke... Nuž, čosi také je unikátnym prísľubom peknej kariéry. Asi sa našlo len zopár tých, ktorí by prorokovali, že Slovensko sa v tomto zápase presadí bez svojich najlepších Cibulkovej a Čepelovej."

SR predtým poslala do vedenia 2:1 renomovaná náhradníčka Daniela Hantuchová, ktorá v konfrontácii dvoch bývalých členiek Top 5 singlového renkingu WTA prekonala Saru Erraniovú za 77 minút jasne 6:2, 6:0. Uspela pomerne nečakane, ale o to zaslúženejšie. Tridsaťtriročná popradská rodáčka disponovane a skúsene využila, že súperka sa nezdala byť fit najmä od konca prvého setu.


Tagy: Taliansko Slovensko Rebecca Šramková

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA