Slovenské tenistky zabojujú v play-off o svetovú skupinu: Toto sú možné súperky

Víťazný fedcupový tím Slovenska, sprava kapitán Matej Lipták, Jana Čepelová, Rebecca Šramková, Anna Karolína Schmiedlová a Daniela Hantuchová
Víťazný fedcupový tím Slovenska, sprava kapitán Matej Lipták, Jana Čepelová, Rebecca Šramková, Anna Karolína Schmiedlová a Daniela Hantuchová

BRATISLAVA - Francúzsko, Nemecko, Rusko, Holandsko, Švajčiarsko, Španielsko, USA, Ukrajina a Belgicko - zostupne podľa renkingu - predbežne tvoria okruh všetkých v tejto chvíli teoreticky možných súperov tenistiek Slovenska 22. - 23. apríla v play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2018 reprezentačných družstiev žien. Slovenky uspeli vo víkendovom stretnutí s domácimi Taliankami na antuke vo Forli v 1. kole II. svetovej skupiny PF 2017 (po dvojhrách vedú nezvratne 3:1) a budú čakať na utorňajší žreb, ktorý sa uskutoční o 11.00 h SEČ v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF).

Zo spomenutého okruhu ešte ubudnú víťazi zápasov štvrťfinálového 1. kola svetovej skupiny USA - Nemecko (zatiaľ 1:0) a Švajčiarsko - Francúzsko (priebežne 2:1). Ak by aj zostali medzi potenciálnymi protivníkmi nižšie postavené krajiny vo fedcupovom renkingu ITF, teda Švajčiarsko a USA, s pravdepodobnosťou na hranici istoty sa dá vylúčiť nasadenie Sloveniek. Nachádzajú sa totiž na internom poslednom mieste a nedajú sa predpokladať pondelňajšie zmeny, ktoré by ich posunuli nad čiaru medzi nasadenú štvoricu.

Družstvo SR by určite malo výhodu domáceho prostredia proti Ruskám, Holanďankám, Švajčiarkam a Španielkam. Cestovalo by za Francúzkami, Nemkami a Belgičankami. V prípade USA a Ukrajiny by rozhodol dodatočný žreb.

Účastníci play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2018 tenisových reprezentačných družstiev žien (22. - 23. apríla 2017) a ich terajšie postavenie v renkingu krajín ITF:

Francúzsko 2. - Slovenky by hrali u súpera
Nemecko 3. - Slovenky by hrali u súpera
Rusko 4. - Slovenky by hrali doma
Holandsko 5. - Slovenky by hrali doma
Španielsko 9. - Slovenky by hrali doma
Ukrajina 13. - o výhode domáceho prostredia by rozhodol dodatočný žreb
Belgicko 14. - Slovenky by hrali u súpera
SLOVENSKO 15.


Tagy: Slovensko Fed Cup

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA