VIDEO Lipták vyzdvihol výkony Šramkovej i skúsenej Hantuchovej: Poriadne to oslávime

Kapitán tímu Slovenska Matej Lipták
Kapitán tímu Slovenska Matej Lipták

FORLI - Slovenské tenistky sa prebojovali do aprílovej baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie. O rozhodujúci tretí bod pre tím kapitána Mateja Liptáka sa postarala Rebecca Šramková, ktorá v dueli tímových dvojok zdolala skúsenú Francescu Schiavoneovú hladko 6:2, 6:4.

Slovenský kapitán vyzdvihol výkony Šramkovej i skúsenej Hantuchovej. "Danielu poznám dlhé roky. Viem, že vo Fed Cupe sa vždy dokáže vybičovať ku kvalitným výkonom. Viem, čoho je schopná, len sme nevedeli, či toho bude schopná aj teraz. Za posledný rok totiž odohrala málo súťažných zápasov. Veril som jej štýlu hry i tomu, že si verí na Erraniovú. Od začiatku sa to vyvíjalo dobre. Sara postupne odchádzala fyzicky, na čom ma veľkú zásluhu Rebecca, ktorá ju v sobotu uškvarila. Pokiaľ ide o druhú dnešnú dvojhru, vedel som, že to bude trochu iný zápas ako v sobotu. Schiavoneovej štýl hry je nepríjemný, no dnes Rebbeca oveľa lepšie servovala, čo jej pomohlo v dôležitých stavoch. Podala ešte lepčí výkon ako včera, k čomu prispelo to, že sme viedli 2:1 a že už mala fedcupovú skúsenosť. Pred aprílovou barážou sa pokúsim hovoriť aj s Dominikou Cibulkovou, ktorá sa rozhodla, že tento ročník Pohár federácie vynechá a sústredí sa na individuálny program. Výhru v Taliansku s dievčatami určite poriadne oslávime," povedal Lipták.  

           

Triumf Sloveniek na horúcej talianskej pôde je o to cennejší, že nastúpili bez dvoch rebríčkovo najvyššie postavených hráčok Dominiky Cibulkovej a Kristíny Kučovej. Liptákove zverenky spoznajú svoje súperky v baráži o elitnú svetovú osmičku (22.-23. apríla) v utorok o 11.00 SEČ, keď je v londýnskej centrále ITF na programe žreb. Slovenky v ňom budú s najväčšou pravdepodobnosťou figurovať medzi nenasadenými tímami. Naposledy hrali vo svetovej skupine v roku 2014, v baráži vtedy nestačili v Quebecu na Kanadu.


Tagy: Matej Lipták Rebecca Šramková

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer; video: TASR

DISKUSIA