Ohlasy médií na parádny fedcupový triumf Sloveniek: Talianky dostali na frak!

Kapitán tímu Slovenska Matej Lipták a Rebecca Šramková
Kapitán tímu Slovenska Matej Lipták a Rebecca Šramková

FORLI - Ohlasy talianskych médií na triumf slovenských tenistiek nad domácim tímom (3:2) v zápase 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie vo Forli:

Gazzetta dello Sport: "Taliansko môže zabudnúť na rýchly návrat do svetovej skupiny Pohára federácie. So Slovenskom prehralo 2:3, k.o. pre Erraniovú a Schiavoneovú."

      
ANSA: "Slovenky uštedrili Taliankam k.o. Erraniová so Schiavoneovou padli, v apríli čaká tím Tathiany Garbinovej boj o zotrvanie v druhej fedcupovej lige."
      

Federtennis.it: "Slovensko ovládlo fedcupové meranie síl s Talianskom. Po prvom dni bol stav 1:1, no v nedeľňajších dvojhrách dominovali skúsená Daniela Hantuchová a mladá Rebecca Šramková."
      

Tuttosport: "Talianky dostali v dueli so Slovenskom na frak, čaká ich boj o záchranu v II. svetovej skupine."
      

Il Messaggero: "Talianky skončili na štíte Sloveniek, zápas vo Forli mal pre domáce hráčky trpkú príchuť."

blog FedCup.com: "Zrodila sa fedcupová hviezda! Novicka Šramková zdolala Erraniovú aj Schiavoneovú v Taliansku a na antuke... Nuž, čosi také je unikátnym prísľubom peknej kariéry."

LiveTenis.it: "Teraz nám hrozí zostup do Serie C."

UbiTennis.com: "Slovenský obrat vo Forli. Taliansko prehralo zápas, ktorý by s Vinciovou v kádri asi vyhralo. Prečo ten rozdielny meter na ňu a Giorgiovú? Takticky naivná Schiavoneová. Šramková budúcou hráčkou Top 20?"

SportFace.it: "O výhode domáceho prostredia na play-off o zotrvanie v II. lige by vo všetkých prípadoch s výnimkou jedného rozhodol dodatočný žreb, lebo niet vzájomných súbojov s možnými súpermi počnúc rokom 1995. Taliansko v období zahrnutom pravidlami čelilo akurát Kanade práve v spomenutej sezóne 1995 v Ancone."

OASport.it: "Veľmi smutný deň pre taliansky ženský tenis."

La Stampa: "Zlý koniec pre Taliansko, slzy Erraniovej dvadsať kilometrov od domova, bezmocnosť Schiavoneovej. Teraz nám hrozí hanebný prepad do III. ligy rok po tom, ako sme sa po 18 sezónach rozlúčili s elitnou spoločnosťou. Postarali sa o to veľké prekvapenie tohto zápasu Šramková a niekdajšia členka Top 5 Hantuchová, ktorá však momentálne je v tretej stovke renkingu a na prahu športovej penzie."
      


Tagy: Taliansko Slovensko Matej Lipták Rebecca Šramková

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA