VIDEO Potupná blamáž giganta: Oslabený PSG zdemoloval pyšnú Barcelonu!

Gerard Piqué a Ángel Di María v súboji o loptuGerard Piqué a Ángel Di María v súboji o loptu Zdroj: SITA

PARÍŽ - Osemfinálová fáza futbalovej Ligy majstrov 2016/2017 odštartovala utorkovým presvedčivým víťazstvom Paríža Saint-Germain nad FC Barcelona v pomere 4:0. Tento výsledok stavia španielsky tím do mimoriadne zložitej situácie z hľadiska boja o postup.

Parížania nastúpili bez dvoch hviezdnych Thiagov - nedoliečeného kapitána Silvu i dispečera stredovej formácie Mottu, hosťom chýbali pravý obranca Aleix Vidal, Javier Mascherano a Arda Turan. Oba tímy sa dôverne poznajú, od roku 2013 odohrali v LM dohromady šesť zápasov s bilanciou 3-2-1 z pohľadu katalánskeho klubu, ktorý francúzskeho súpera dvakrát vyradil vo štvrťfinále. Cavani oslavujúci 30. narodeniny mohol už v 6. minúte otvoriť skóre, ale dlho váhal so streľbou. Domáci zaskočili favorita vysokým napádaním, strely Matuidiho a Rabiota však zlikvidoval pozorný Ter Stegen. V 18. minúte Draxler svojou aktivitou vybojoval priamy kop tesne za hranicou veľkého vápna a Di Maria nedal Ter Stegenovi šancu zakročiť - 1:0. Hostia mohli odpovedať po akcii Neymara s Gomesom, druhý menovaný však nevyzrel na Trappa. V 40. minúte prišiel Messi v strede ihriska o ľahkú loptu, zmocnil sa jej Verratti, načasoval ideálnu prihrávku za chrbát barcelonskej obrany na Draxlera a ten poslal Parížanov do dvojgólového náskoku - 2:0.

Julian Draxler a Marco Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

Studená sprcha pre favorizovaných hostí sa zmenila na ľadovú, keď Di Maria v 55. minúte zvýšil po individuálnej akcii už na 3:0. Francúzsky šampión hral s veľkou chuťou na oboch koncoch ihriska, jeho defenzíva nedopriala trojlístku Messi - Suarez - Neymar ani trochu priestoru. Akcie PSG režíroval Verratti, ktorý však v 69. minúte opustil trávnik s podozrením na zranenie. Domácim jeho odchod neublížil, v 72. minúte sa presadil aj topkanonier európskych súťaží Cavani - 4:0. Mizériu hostí podčiarkol Umtiti, po ktorého hlavičke zazvonila v 84. minúte žrď. Barcelona utrpela jednu z najhorších prehier v klubovej histórii v rámci európskych pohárov a balansuje na hrane vypadnutia, doma ju čaká nesmierne náročná úloha zmazať štvorgólové manko.

Paríž Saint-Germain - FC Barcelona 4:0 (2:0)
Góly: 18. a 55. Di Maria, 40. Draxler, 72. Cavani. Rozhodca: Marciniak (Poľ.), ŽK: Rabiot - Gomes, Busquets, Rafinha.

PSG: Trapp - Meunier, Kimpembe, Marquinhos, Kurzawa - Verratti (69. Nkunku), Rabiot - Di Maria (61. Di Maria), Matuidi, Draxler (86. Pastore) - Cavani

Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Gomes (58. Rafinha), Busquets, Iniesta (72. Rakitič) - Messi, Suarez, Neymar

Viac o téme: FC Barcelona PSG Julian Draxler Ángel Di María