VIDEO Benfica zvládla domáci duel s Dortmundom: Aubameyang smoliarom Borussie

Andre Carrillo a Erik Durm v súboji o loptuAndre Carrillo a Erik Durm v súboji o loptu Zdroj: SITA

LISABON - V druhom zápase večera Benfica Lisabon zdolala Borussiu Dortmund 1:0 po góle Konstantinosa Mitrogloua. Odvety na Camp Nou a v Signal Iduna Parku sú na programe v stredu 8. marca.

Benfica sa na duel s Dortmundom naladila ligovým triumfom 3:0 nad Aroucou. Borussia pricestovala do Lisabonu v horšej nálade po prehre 1:2 s Darmstadtom a na domácich vyrukovala s defenzívnou taktikou v systéme 5-3-2. V 10. minúte nechýbalo veľa a Dortmund mohol oslavovať. Dembele narysoval ideálnu prihrávku Aubameyangovi, ktorý však potvrdil pokles formy z uplynulých týždňov a tutovkou pohrdol. Dembele hral ako z partesu, zapájal sa do kombinácií a sám sa tiež pokúšal o zakončenie. V 23. minúte však ani on nepotrestal veľké zmätky v defenzíve portugalského tímu, ktorý sa väčšinu prvého polčasu bránil.

Eduardo Salvio a Marc Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA

Krátko po zmene strán však dokázal udrieť ako prvý, keď sa na dvakrát po rohovom kope presadil grécky kanonier Mitroglou - 1:0. V 57. minúte zahral Fejsa rukou vo vlastnej šestnástke a rozhodca ukázal na biely bod, no Aubameyang poslal loptu priamo do stredu brány, kde stál pripravený Ederson. Borussia pôsobila po prestávke zúfalým dojmom, v útoku bola neškodná a s výsledkom už nedokázala nič urobiť.

Benfica Lisabon - Borussia Dortmund 1:0 (0:0)
Gól: 48. Mitroglou. Rozhodca: Rizzoli (Tal.), ŽK: Fejsa - Schmelzer, Pulisic, Bartra.

Benfica: Ederson - Semedo, Luisao, Lindelöf, Eliseu - Salvio, Pizzi, Fejsa, Carrillo (46. Augusto) - Silva (67. Cervi), Mitroglou (75. Jimenez)

Dortmund: Bürki - Piszczek, Papastathopoulos, Bartra, Schmelzer, Durm - Dembele, Weigl, Guerreiro (82. Castro) - Reus (82. Pulisic), Aubameyang (62. Schürrle)

Viac o téme: Borussia Dortmund Benfica Lisabon Pierre-Emerick Aubameyang