VIDEO Budaj sa v ťažkých časoch nedočkal žiadnej podpory: Tréner Sutter nešetril kritikou

Sklamaný Peter Budaj po inkasovanom štvrtom góle
Sklamaný Peter Budaj po inkasovanom štvrtom góle

LOS ANGELES - Peter Budaj má za sebou príšerný zápas, v ktorom inkasoval až štyri góly z iba 21 striel. Po skvelej forme je tu zatiaľ jeho najhoršie obdobie. Posledné štyri štarty si rozhodne neužíval, veď v nich dostal až 16 gólov. Znovu ho nešetril ani tréner Darryl Sutter, ktorý nemal čo chváliť.

Los Angeles sa v poslednom období vôbec nedarí. Boj o čelo divízie sa zdá byť stratený. Klub dokonca nemá istú účasť ani len v play-off. Momentálne je na deviatom mieste s mankom jedného bodu na 8. Calgary. Po veľmi dobrej forme je tu razom otočka o 180 stupňov. Momentálne sa nedarí nikomu, no nie je to len Budajova chyba. Hrať prestal celý tím.

V súboji so slabučkými Coyotes sa od domácich Kings očakáva jasná výhra, no namiesto toho prehrali vysoko 3:5. Niekoľko gólov za Budajov chrbát prejsť nemalo, čo postrehol aj tréner Darryl Sutter: "Mali sme za sebou voľný týždeň, takže sme očakávali, že úvod bude ťažký. Nemyslím si, že náš brankár dnes zachytal dobre. Veľké zákroky a lacné góly sú veci, ktoré rozhodujú zápasy. Dnes sa to jasne potvrdilo. Vždy, keď prehráme, opýtate sa ma, ako som spokojný s výkonom Budaja. Nuž, som si istý, že tri z tých štyroch gólov nemal dostať."

Kings vstupovali do poslednej tretiny s nepriaznivým skóre 0:2, no nevzdali sa a začali stretnutie otáčať. Vtedy však Budaj inkasoval dva lacné góly. "Aj napriek výsledku sme sa dostávali späť do zápasu. Tretí inkasovaný gól bol jednoducho lacný. Štvrtý gól bola iba strela z diaľky, ešte k tomu v oslabení. Napriek tomu sme sa snažili s výsledkom ešte niečo urobiť," dodal tréner Sutter.


Tagy: Peter Budaj Los Angeles Kings Arizona Coyotes

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
nhl.com; Video: nhl.com

DISKUSIA