VIDEO Útok na rozhodcu sa len tak neodpúšťa: Dlhý dištanc a strata takmer stotisíc dolárov

Antoine Vermette sekol rozhodcu hokejkou do nohy
Antoine Vermette sekol rozhodcu hokejkou do nohy

ANAHEIM - Stredný útočník hokejového Anaheimu Ducks Antoine Vermette si v NHL nezahrá desať zápasov bez nároku na mzdu za útok na rozhodcu bez úmyslu zraniť ho. Jeden z najúspešnejších hráčov na buly v celej NHL v záverečnej tretine utorkového zápasu na ľade Minnesoty prehral vhadzovanie s domácom kapitánom Mikkom Koivom a hokejkou sekol čiarového rozhodcu po nohe.

Nasledoval trest do konca zápasu a nútený odchod do kabíny. Vermetta nahnevalo, že Shandor Alphonso hodil puk skôr, ako sa on stihol pripraviť. V tejto sezóne má na buly úspešnosť 62,4 percenta, najvyššiu spomedzi hokejistov, ktorých tréneri pravidelne posielajú na túto hernú činnosť.

Tridsaťštyriročný veterán vlani v auguste podpísal s Ducks zmluvu na dva roky. Držiteľ Stanleyho pohára z roku 2015 so Chicagom v tejto sezóne prispel aj 8 gólmi a 14 asistenciami. Po odslúžení dištancu by mal byť Anaheimu k dispozícii 12. marca proti Washingtonu. Pre dištanc príde o 97 222 amerických dolárov. Môže sa proti nemu odvolať u komisára Garyho Bettmana a v prípade neúspechu aj u nezávislého arbitra. Počas doterajších 13 sezón v NHL Kanaďan nemal žiadne problémy s disciplínou.  


Tagy: Anaheim Ducks Antoine Vermette

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
youtube; Video: youtube

DISKUSIA