VIDEO Bystrica zdolala Nitru po predĺžení, Poprad si na svojom ľade poradil s Košicami

Matej Češík z HC ´05 iClinic Banská Bystrica a Marek Slovák z HK NitraMatej Češík z HC ´05 iClinic Banská Bystrica a Marek Slovák z HK Nitra Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti Banskej Bystrice v domácom prostredí zvíťazili 3:2 po predĺžení nad hráčmi Nitry v piatkovom zápase 46. kola Tipsport ligy. Hostia v stretnutí dvakrát viedli, no na presný zásah Judda Blackwatera z 19. min odpovedal v 24. min Patrik Lamper a na gól Tibora Kutálka zase Martin Belluš.

Šláger kola prvého s druhým naplnil štadión a diváci určite neľutovali. Od začiatku ich strhlo do diania nasadenie i bojovnosť oboch mužstiev a neustále sa mali na čo pozerať. Domáci boli najmä pred bránkou mimoriadne nebezpeční, hostia zasa v protiútokoch i kombinačne. Do väčšej hernej pohody Nitranom pomohla od 12. min presilovka štyroch na troch trvajúca až 92 sekúnd. Aj keď z nej gól nestrelili, odvtedy si udržiavali až do konca tretiny zjavnú prevahu. V 18. min sa zrodil zaujímavý okamih, najskôr Bortňák s Bellušom sa snažili puk dotlačiť zblízka za chrbát Hartzella, hlavný rozhodca dokonca po ich šanciach naznačil, že si na pomoc zavolá videorozhodcu, a keď z protiútoku Blackwater otvoril skóre, zápletka bola na svete. Vyriešil ju videozáznam a Nitrania si počas prestávky mohli užívať vedenie.

V druhej tretine sa v 24. min zastreľoval Matoušek, keď Hartzell mal zakrytý výhľad a puk mu po teči Lampera prepadol za chrbát. Netrvalo dlho a samostatný nájazd Kutálka po presnej kolmici od Ordzovenského zvýhodnila v 27. min opäť Nitranov. Tento moment akoby zmobilizoval 'baranov' k výraznejšiemu tlaku a v 31. min Belluš vyrovnal. Hostia pri tomto góle až príliš dlho váhali s vyhodením puku, stratili ho, Bortňák ho nasmeroval pred bránku a Belluš sa skvele zorientoval. U Nitranov silnela túžba po víťazstve aj preto, že v sezóne pod Urpínom ešte nevyhrali a naposledy si ho užívali v apríli v rozhodujúcom zápase o titul.

V tretej tretine viac brankára zamestnávali domáci, Nitrania boli najmä v rýchlych kontrách nesmierne nebezpeční, no sľubné akcie často nedoťahovali aj zásluhou nepresností do konca. V 54. min mal na hokejke gól Ručkay a Bacashihua musel vyčariť zo svojho arzenálu brilantný zákrok. Rozhodlo sa až v predĺžení, najskôr v 63. min spálil obrovskú šancu Hickmott, potom nasledovala presilovka domácich štyroch na troch po vylúčení Bajteka a až v 64. min rozvlnil sieť bombou Hickmott.  ​

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 24. Matoušek (Lamper, J. Carlsson), 31. Belluš (Bortňák), 64. Hickmott (Maione, Buc) - 19. Blackwater (Marek Slovák, M. Tvrdoň), 27. Kutálek (Ordzovenský, Blackwater)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 rozhodovali: J. Konc, Novák - Rojík, Krajčík, 2841 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua - A. Sedlák, Maione, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, Gründling, Rosandič - Buc, T. Surový, Hickmott - Higgs, T. Zigo, Kafka - Belluš, Bortňák, Skalický - Lamper,M. Češík, Matoušek
Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Pupák, Korím - M. Tvrdoň, Marek Slovák, Blackwater - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - Cope, J. Šiška, Macík - Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka

Gólová prestrelka na Liptove pre hostí zo Žiliny

Hokejisti Žiliny uspeli na ľade Liptovského Mikuláša, keď v piatkovom zápase 46. kola slovenskej Tipsport ligy 2016/2017 triumfovali 5:4. Hostia pritom v stretnutí trikrát prehrávali. V drese domácich sa dvakrát presadil obranca Tomáš Nádašdi, po jednom góle strelili Filip Mezovský a Richard Stehlík. Na úspechu "vlkov" sa najvýraznejšie podieľal Rastislav Konečný, ktorý okrem dvoch presných zásahov pridal jednu asistenciu. Ďalšie góly pridali Radim Hruška, Václav Stupka a o víťazstve hostí rozhodol  Juraj Jurík. Liptovský Mikuláš prehral piaty duel po sebe a figuruje na poslednom mieste v tipsportligovej tabuľke, Žilina je štvrtá.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 46. kolo - piatok:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Doxxbet Žilina 4:5 (1:0, 2:4, 1:1)
Góly: 7. T. Nádašdi (Stümpel, Kriška), 21. Mezovský (Kriška, M. Sukeľ), 23. Stehlík (A. Laco, Vybíral), 52. T. Nádašdi (Kriška, M. Uram) - 21. R. Hruška (Húževka, Marek Hovorka), 22. R. Konečný (Holovič, Stupka), 36. Stupka (R. Konečný, Holovič), 40. R. Konečný (D. Brejčák, Stupka), 55. J. Jurík
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Marek Hovorka (Žilina) 10 min osobný trest, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, Snášel - Korba, Riš, 1135 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Durný (22. A. Nagy) - Stehlík, Bagin, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, Burzala, M. Moravčík, Kadlubiak - A. Laco, Stümpel, Vybíral - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška -  J. Sukeľ, Langhammer, Števuliak - Richard Huna, Róbert Huna, Lištiak
Žilina: T. Tomek - V. Čížek, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, M. Grman, Prokop, J. E. Mendrej - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, Ondruš, Rogoň

Poprad si doma poradil s Košicami

Hokejisti Košíc prehrali 2:3 na ľade Popradu v piatkovom zápase 46. kola Tipsport ligy 2016/2017. "Oceliari" sa pod Tatrami ujali vedenia v 6. min zásluhou Jiřího Biceka, no "kamzíci" ešte v prvej časti otočili gólmi Mareka Zagrapana a Petra Bjalončíka. V 28. min na 2:2 vyrovnal skúsený Ladislav Nagy, ale Popradčanom vrátil najtesnejší náskok v 37. min Patrik Svitana. Domácim sa až do záveru stretnutia podarilo udržať vedenie a získali tri body. Urobili tak ďalší krok k tomu, aby v závere základnej časti nemuseli bojovať o prienik do play-off. Košičania sú stále na 3. mieste tipsportligovej tabuľky.

Príďte sa pozrieť na zápasy Tipsport Ligy. Lístky na zápasy HK Poprad tu v predaji.

HK Poprad - HC Košice 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Góly: 18. Zagrapan (Lichanec, Davydov), 19. Bjalončík (L. Hvila, Henderson), 37. P. Svitana (Kroták) - 6. Bicek (Suja, E. Šedivý), 28. L. Nagy (Spilár, Boltun)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Majling - Holienka, Kollár, 1760 divákov

Zostavy:
Poprad: Fokin - Š. Fabian, R. Suchý, Ibragimov, Davydov, Dinda, Guľajev, A. Ježek, Lubor Pokovič - P. Svitana, Mlynarovič, Kroták - Matúš Paločko, Zagrapan, Lichanec - Henderson, Bjalončík, L. Hvila - Abramov, Murček, Matej Paločko
Košice: Kopřiva (18. Hrabal) - Šmach, M. Dudáš, Jankovič, Matejka, J. Vašíček, Deyl, Vrábeľ, P. Koch - L. Nagy, Boltun, Spilár - Tibor Varga, Suja, Bicek - E. Šedivý, Jenčík, Hričina - J. Milý, P. Bartoš, Šoltés

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "My sme radi, že sa nám podarilo pretrhnúť čiernu sériu piatich prehratých zápasov. Chlapci predviedli bojovný výkon a za to si zaslúžili vyhrať. Košice majú svoju kvalitu a nie sú súperom, s ktorým sa vyhráva každý deň. Záver bude pre všetkých ešte veľmi horúci, najmä od piateho miesta nižšie a preto sme radi za tri body do tabuľky."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Videli sme bojovné stretnutie. Prvé dva góly boli lacné po našich chybách a veľmi pomohli súperovi. V tretej tretine sme mohli vyrovnať, v presilovke neuspel Dudáš. V závere sme sa zbavili zbytočným faulom možnosti vyrovnať a preto domáci vyhrali."

Tri body pre Nové Zámky zachránil Kučkin

Hokejisti Nových Zámkov získali v piatkovom domácom zápase 46. kola Tipsport ligy 2016/2017 tri body za víťazstvo 1:0 nad Zvolenom. Triumf nováčika TL zariadil v poslednej minúte riadneho hracieho času Rus Stanislav Kučkin, ktorý do Nových Zámkov prišiel v úvode aktuálneho týždňa. Obaja brankári, Joakim Lundström aj Samuel Baroš, si dlho držali konto, ale 24 sekúnd pred treťou sirénou napokon kapituloval hosťujúci 23-ročný Baroš. Novozámčanom patrí po piatku 8. miesto tipsportligovej tabuľky - za siedmym Zvolenom zaostávajú o osem bodov a pred deviatym Trenčínom majú odstup dvoch bodov.

HC Nové Zámky - HKM Zvolen 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 60. Kučkin (Sandgren)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Jonák - Výleta, Kacej

Zostavy:
Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandrgen, Denis Rehák, Mäkinen, Makovský, Tábi - M. Paulovič, Kytnár, Saarinen - Hujsa, Š. Novotný, Kučkin - R. Lelkeš, Čaládi, Fábry - J. Tibenský, Dominik Rehák, Dubec
Zvolen: Zvolen: S. Baroš - D. Krejči, Andersons, T. Valenta, Hraško, M. Novák, M. Ivan, Plechanov, J. Homer - Zuzin, Puliš, Lušňák - J. Majdan, L. Jurík, Klhůfek - Matis, S. Petráš, Šišovský - Jurák, Síkela, L. Novák

Martin doma nestačil na Trenčín

MHC Martin na vlastnom ľade podľahol Dukle Trenčín 2:3 v piatkovom zápase 46. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2016/2017. Hostí poslal do vedenia v úvodnej tretine Lukáš Vopelka, v druhej časti zvýšil náskok "vojakov" Juraj Bezúch. V 39. min sa podarilo znížiť Petrovi Galambošovi, ale III. tretina patrila opäť Trenčanom. Domáci síce zásluhou Petra Königa odpovedali na gól Jakuba Ručkaya, ale šesť sekúnd pred koncom duelu do prázdnej bránky upravil na konečných 4:2 v prospech Dukly mladý útočník Michal Hlinka. Martin prehral druhý zápas po sebe a figuruje na šiestom mieste v tabuľke TL, Trenčín je deviaty.

MHC Martin - HK Dukla Trenčín 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 39. Galamboš (Brňák, L. Kozák), 53. P. König - 16. Vopelka (Michal Hlinka, Hatala), 26. Bezúch, 47. J. Ručkay (Vopelka, A. Šťastný), 60. Michal Hlinka (Vopelka)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali Štefik - Tvrdoň, Synek,1774 divákov

Zostavy:
Martin: Corbeil - Brňák, L. Kozák, J. Tabaček, Pulli, Bačik, P. König, Rusina, Pacalaj - R. Varga, Galamboš, Korostin - P. Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, R. Dlouhý, Pokrivčák - Rzavský, Jurášek, B. Rapáč
Trenčín: Volden - Holenda, Hatala, Drgoň, T. Starosta, Pač, Pavúk, Trška, M. Hecl - Sojčík, Sádecký, Marcel Hossa - Michal Hlinka, A. Šťastný, Vopelka - J. Ručkay, J. Švec, Štumpf - Bezúch., Šimun, J. Gašparovič

Viac o téme: HK Nitra HC ‘05 iClinic Banská Bystrica