VIDEO okamihu, ktorý zarmútil Velez-Zuzulovú a celé Slovensko: Toto bude asi bolieť ešte dlho

Veronika Velez ZuzulováVeronika Velez Zuzulová Zdroj: SITA

ST. MORITZ - Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová nezískala vytúženú medailu na 44. MS v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom St. Moritzi. Ako tretia najrýchlejšia pretekárka po 1. kole sobotňajšieho slalomu vypadla v druhej jazde.

Zuzulová bola po prvom kole so tratou 59 stotín tretia, vyjadrila s ním spokojnosť a išla sa sústrediť na druhú jazdu. V nej ale urobila už v hornej časti chybu a vypadla.

"Toto bude asi bolieť ešte dlho, ale taký je šport. Dala som do toho všetko, ale nestačilo to. Pred koncom sezóny ma ešte čakajú dva Svetové poháre, tam si môžem náladu zlepšiť. Peťke samozrejme veľmi gratulujem," napísala Veronika Velez-Zuzulová na facebooku.

Jej mladšia krajanka Vlhová útočila zo štvrtej pozície po 1. kole (strata 76 stotín). V strednej prudkej pasáži trochu zaváhala, ale dokázala sa s tým dobre vyrovnať. V záverečných metroch však opäť stratila a zaradila sa za Hansdotterovú. Na medailu je chýbalo 14 stotín.

Z vyše 90 štartujúcich žien postúpili do 60-členného 2. kola aj ďalšie dve Slovenky, ktoré si vybojovali účasť v súťaži v kvalifikácii. Tereza Jančová skončila napokon na 43. mieste, jej krajanka Klaudia Nemcová hneď za ňou na 44. pozícii.

Viac o téme: Petra Vlhová Veronika Velez-Zuzulová
  • Zdroj: SITA, TASR, športky