VIDEO Obrovská senzácia na úkor favorita: Toto sa v Anglicku stalo po viac ako 100 rokoch!

Danny Cowley a Nicky Cowley na lavičke Lincoln City FCDanny Cowley a Nicky Cowley na lavičke Lincoln City FC Zdroj: SITA

BURNLEY - FC Lincoln City sa po viac ako sto rokoch stal prvým neligovým účastníkom štvrťfinále anglického futbalového FA Cupu. V sobotňajšom osemfinálovom stretnutí vyradil mužstvo z Premier League Burnley, keď na trávniku súpera prekvapivo zvíťazil 1:0.

Historický zásah tímu, ktorý pôsobí až v piatej najvyššej súťaži, dosiahol hlavou v 89. min Sean Raggett. Naposledy sa podobný kúsok podaril klubu Queens Park Rangers v roku 1914.

"Škriatkovia" už v predchádzajúcich kolách vyradili druholigové tímy Ipswich a Brighton. Lincoln a Burnley delí v anglickom futbalovom systéme až 81 miest.

Zakopli aj ďalší favoriti. Manchester City uhral na pôde druholigového Huddersfieldu iba bezgólovú remízu a tak si osemfinálový zápas zopakuje na budúcu stredu. Ešte horšie dopadol úradujúci majster krajiny Leicester City. "Líšky" sa predstavili na pôde treťoligového Millwallu, nevyužili 40-minútovú presilovku o jedného hráča po vylúčení Jakea Coopera a v 90. minúte inkasovali gól z kopačky Shauna Cummingsa.

Huddersfield - Manchester City 0:0

Middlesbrough - Oxford United 3:2 (2:0)
​Góly: 26. Leadbitter (z 11m), 34. Gestede, 86. Stuani - 64. Maguire, 65. Martinez

Millwall - Leicester City 1:0 (0:0)
Gól: 90. Cummings, ČK: 52. Cooper (Millwall)

Wolverhampton Wanderers - Chelsea Londýn 0:2 (0:0)
Góly: 65. Pedro, 90. Costa

Viac o téme: FA Cup Burnley FC Lincoln City