VIDEO Osemgólová prestrelka aj nepremenená penalta, šláger v Manchestri dvíhal zo sedadiel!

Raheem Sterling strieľa úvodný gól zápasuRaheem Sterling strieľa úvodný gól zápasu Zdroj: SITA

MANCHESTER - V druhom zápase utorkového večera líder francúzskej Ligue 1 AS Monaco po turbulentnom priebehu napokon podľahol na ihrisku Manchestru City 3:5.

Monaco vyrukovalo s vysokým napádaním, ktoré v prvom polčase robilo hráčom Manchestru City značné problémy. V 19. minúte mohol otvoriť skóre Glik, ktorý však zostal na zadnej žrdi zaskočený z ponúknutej šance a hlavou loptu dobre netrafil. Domácim trvalo dlhšie, kým sa v ofenzíve osmelili. V 23. minúte spálil tutovku Agüero, ktorý nezužitkoval center De Bruyneho. Varovanie argentínskeho kanoniera nevzali "kniežatá" vážne a v 26. minúte prehrávali, keď Raheem Sterling doťukol loptu zblízka do siete po ukážkovej prihrávke Leroya Saného - 1:0. Monaco sa však rýchlo spamätalo, v 32. minúte center Fabinha usmernil do siete hlavou Radamel Falcao - 1:1. V 35. minúte Agüero reklamoval u rozhodcu faul Subašiča a žiadal jedenástku pre svoj tím, obišiel však len so žltou kartou za simulovanie. V 40. minúte prišiel druhý trest pre nekoncentrovanú obranu anglického tímu. Mbappé dostal ideálnu loptu do behu a nemilosrdne prepálil Caballera - 1:2.

Kylian Mbappé a Radamel Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA

Na začiatku druhého polčasu Otamendi netakticky fauloval vo vlastnej šestnástke, ale Falcaov slabý pokus z jedenástky domáci brankár chytil a podržal svoj tím. V 58. minúte Agüero vyrovnal na 2:2, ale deň otvorených dverí v defenzíve tímu Pepa Guardiolu potrestal zakrátko Falcao - 2:3. To však bolo zo strany hostí všetko, nasledoval ofenzívny koncert ManCity. Najskôr sa v 71. minúte Falcaovi vyrovnal iný dvojgólový hrdina večera Agüero a po ňom Stones so Sanem strhli v osemgólovom thrilleri víťazstvo na stranu City.

Manchester City - AS Monaco 5:3 (1:2)
Góly: 26. Sterling, 58. a 71. Agüero, 77. Stones, 82. Sané - 32. a 61. Falcao, 40. Mbappé. Rozhodca: Antonio Mateu Lahoz (Šp.), ŽK: Agüero, Sterling, Fernandinho, Otamendi, Zabaleta - Glik, Sidibé, Bakayoko, Falcao, B. Silva, Fabinho

ManCity: Caballero - Fernandinho (62. Zabaleta), Otamendi, Stones, Sagna - De Bruyne, Y. Touré, D. Silva - Sané, Agüero (87. Fernando), Sterling (90. Navas)

AS Monaco: Subašič - Sidibé, Glik, Raggi, Mendy - Fabinho, Bakayoko (88. Dirar) - B. Silva (85. Moutinho), Lemar, Mbappé (79. Germain) - Falcao

Viac o téme: Radamel Falcao Sergio Agüero AS Monaco Manchester City FC