VIDEO Falcao predviedol svoje strelecké kvality: Geniálny lob kolumbijského kanoniera

Radamel Falcao oslavuje gól do siete Manchestru CityRadamel Falcao oslavuje gól do siete Manchestru City Zdroj: TASR

MANCHESTER - Prvý utorňajší osemfinálový duel Ligy majstrov na Etihad Stadium v Manchestri medzi domácim mužstvom City a AS Monaco priniesol veľkolepé ofenzívne divadlo. Smutnými hrdinami po ňom zostali hostia z Francúzka, ktorí napriek tomu, že dokázali prekonať domáceho brankára Wilfreda Caballera až trikrát, pôjdu do odvety (15. marca) s dvojgólovým mankom.

"Citizens" sa dokázali pozviechať z prvopolčasového útočného náporu monackých "kniežat",  ktoré nielenže rýchlo odpovedali na úvodný gól Raheema Sterlinga vyrovnávajúcim zásahom Radamela Falcaa, ale o osem minút neskôr pridali aj druhý. Úspešný strelec bol Kylian Mbappe. Veľmi dôležitý moment prišiel päť minút po začiatku druhého polčasu. Falcao mohol z penalty zvýšiť na 3:1, ale jeho slabú strelu Caballero chytil.

Odpoveď hráčov City na nepremenený pokutový kop bola rázna. Agüero o osem minút neskôr vyrovnal. Nasledovala futbalová paráda z kopačiek kolumbijského útočníka Radamela Falcaa, ktorý predviedol excelentnú kopaciu techniku, keď preloboval domáceho brankára.

Vedenie 2:3 francúzsky klub nedokázal udržať a ďalšie zásahy si na svoje konto pripísali už len domáci hráči - Agüero, John Stones a Leroy Sane. Stretnutie tak skončilo hokejovým výsledkom 5:3 v prospech Manchestru City.

Viac o téme: Radamel Falcao AS Monaco Manchester City CF Wilfred Caballero
  • Zdroj: športky, TASR