VIDEO Juventus pred odvetou v skvelej pozícii: Porto pribrzdilo rýchle vylúčenie

Stephan Lichtsteiner a Yacine Brahimi v súboji o loptuStephan Lichtsteiner a Yacine Brahimi v súboji o loptu Zdroj: SITA

PORTO - Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v stredajšom úvodnom osemfinále Ligy majstrov 2016/2017 na ihrisku FC Porto 2:0. Hostia využili početnú výhodu, keď portugalské mužstvo oslabil po polhodine hry vylúčený Telles. Do streleckej listiny sa po zmene strán zapísali striedajúci hráči Marko Pjaca a Dani Alves.

Favorizovaný taliansky majster nastúpil v Porte bez obrancu Bonucciho, ktorý za konflikt s trénerom Allegrim zostal sedieť iba na tribúne. Domáci hrali v úvode so suverénom Serie A vyrovnanú partiu, ale oslabil ich vlastný hráč. Obranca Telles sa v priebehu dvoch minút prezentoval dvoma zbytočnými a hrubými faulami, za ktoré videl žlté karty, po tej druhej aj červenú a putoval predčasne pod sprchy. Hostia dlho nevedeli presilovku využiť.

Alex Telles dostáva červenú Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA

Po zmene strán dostali Porto pod tlak, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali. Domáci vysunuli pressing a umne vykrývali krídelné priestory. Ako kľúčové sa ukázali striedania, ktorými Allegri oživil hru Juventusu. Najskôr sa po piatich minútach pobytu na ihrisku presadil Pjaca - 0:1. Danimu Alvesovi stačila na gól necelá minúta, keď tesne po vystriedaní Lichsteinera zvýšil na 2:0 pre hostí. Unavení domáci sa už nezmohli ani na čestný úspech a do Turína tak vycestujú s dvojgólovým mankom.

FC Porto - Juventus Turín 0:2 (0:0)
Góly: 72. Pjaca, 74. Alves. ŽK: Telles, M. Pereira, Herrera, Marcano - Lichsteiner, ČK: 27. Telles. Rozhodca: Brych (Nem.)

Porto: Casillas - M. Pereira, Felipe, Marcano, Telles - D. Pereira - Herrera, Neves (61. Corona), Brahimi (73. Jota) - Silva (30. Layun), Soares

Juventus: Buffon - Lichsteiner (73. Alves), Barzagli, Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Pjanič - Cuadrado (67. Pjaca), Dybala (86. Marchisio), Mandžukič - Higuain

Viac o téme: Juventus Turín FC Porto