VIDEO Real sa po famóznom obrate vrátil na španielsky trón: Šláger v Madride rozhodol Messi!

Gólové oslavy futbalistov Realu Gólové oslavy futbalistov Realu Zdroj: realmadrid.com

MADRID - Futbalisti Barcelony zvíťazili v šlágri 24. kola španielskej La Ligy na pôde Atlética Madrid 2:1. O triumfe úradujúceho majstra rozhodol v 87. minúte Lionel Messi po prihrávke Luisa Suáreza.

Prvú strelu argentínskeho útočníka ešte brankár Jan Oblak vyrazil, no proti dorážke už bol bezmocný. Pre Messiho to bol už 22. gól do siete Atlética, ktoré prehrávalo od 64. minúty po presnom zásahu Rafinhu. O šesť minút neskôr po štandardke Kokeho vyrovnal hlavou uruguajský stopér Diego Godín.

Barcelona sa dostala na niekoľko hodín na čelo tabuľky o dva body pred Real Madrid. "Biely balet" sa však vrátil na špicu po večernom triumfe 3:2 na ihrisku Villarrealu. Real prehrával na začiatku druhého polčasu už 0:2, no v priebehu dvadsiatich minút sa mu podarilo otočiť nepriaznivý vývoj po góloch Garetha Balea, Cristiana Ronalda a Álvara Moratu. Zverenci trénera Zinedina Zidana ešte majú k dobru dohrávku na ihrisku Celty Vigo.

Espanyol Barcelona zdolal v úvodnom nedeľňajšom zápase Osasunu Pamplona 3:0.

FC Villarreal - Real Madrid 2:3 (0:0)
Góly: 50. Trigueros, 56. Bakambu - 64. Bale, 74. Ronaldo (11 m), 83. Morata

Atlético Madrid - FC Barcelona 1:2 (0:0)
Góly: 70. Godín - 64. Rafinha, 87. Messi

Espanyol Barcelona - Osasuna Pamplona 3:0 (1:0)
Góly: 17. Calcedo, 47. Jurado, 90+2. Moreno, ČK: 28.  Oier (Osasuna)

Athletic Bilbao - Granada 3:1 (2:1)