VIDEO Ibrahimovič a Pogba po triumfe zabávali: Internet valcuje podarený rozhovor

Ibrahimovič s trofejou Ligového poháraIbrahimovič s trofejou Ligového pohára Zdroj: SITA

LONDÝN - Dva góly švédskeho kanoniera Zlatana Ibrahimoviča z Manchestru United rozhodli nedeľňajšie finále anglického futbalového Ligového pohára. "Červení diabli" vo Wembley vyhrali nad FC Southampton 3:2 a po súboji sa pozornosť opäť raz upriamila na 35-ročného útočníka rekordného anglického majstra.

United viedli po prvom dejstve 2:1 zásluhou zásahov Ibrahimoviča a Jesseho Lingarda, no Southampton krátko po prestávke vyrovnal vďaka gólu Manola Gabbiadiniho, jeho druhého v stretnutí. Trofej pre zverencov Portugalčana Joseho Mourinha zabezpečil tri minúty pred koncom riadneho hracieho času nechytateľnou hlavičkou Ibrahimovič.

Pre "Ibru" to bol 26. gól v jeho prvej sezóne v Anglicku. Vo flešrozhovore na ploche na otázku reportéra, čo špeciálne sa v United udialo, pre neho špecificky odvetil: "Prišiel som sem. To je špeciálne." Ibrahimovič vyhral trofej už v piatej "veľkej futbalovej" krajine, v ktorej pôsobil, po Francúzsku, Taliansku, Španielsku a Holandsku. "Preto som sem prišiel. Prišiel som víťaziť a víťazím, prišiel som dobýjať a dobývam. Chcem v tom pokračovať, pretože čím viac vyhrávam, tým som spokojnejší," povedal a dodal: "Čím ste starší, tým viac oceňujete víťazstvá. Všetko je o získavaní trofejí. Táto je už moja 32. Všade, kde som bol, som víťazil."

Mourinho je prvý tréner MUFC, ktorý získal trofej v jeho úvodnej sezóne na lavičke klubu z Old Trafford. Na konte už má štvrtý triumf v Ligovom pohári, tri predchádzajúce vyhral s Chelsea Londýn. Po zápase ocenil prácu trénerského náprotivka Claudea Puela. "Má dôvod byť veľmi smutný. Prehrali gólom v 87. minúte, takže mal málo času na reakciu, to je trošku voči nemu nespravodlivé," citovala trénera víťazov agentúra AP.

Internetom sa šíri aj zábavný rozhovor dvoch najväčších hviezd "červených diablov" - Zlatana Ibrahimoviča a Paula Pogbu. Francúzsky klenot rozprával o kvalitách Zlatana a podotkol, že práve pre to ho kúpili. Tridsaťpäťročný kanonier ho však opravil: "Ja som prišiel zadarmo, teba kúpili." Pogba je v súčasnosti najdrahším hráčom na svete.

MUFC získal trofej po piaty raz, prvýkrát od roku 2010. Jeho nedeľňajší súper si na premiéru bude musieť počkať. United sú stále v hre o treble, v FA Cupe obhajujú víťazstvo a v osemfinále Európskej ligy UEFA 2016/2017 ich čaká FK Rostov.

Viac o téme: Manchester United Zlatan Ibrahimovič José Mourinho
  • Zdroj: TASR, športky