VIDEO Kuriozita v talianskom volejbale: Stačilo pár operácií a súperky ničí preoperovaný chlap

Tiffany Pereira de Abreu
Tiffany Pereira de Abreu

BRATISLAVA - Nielen v živote, ale aj v športe je dnes možné naozaj všetko. Dôkazom toho je aj príbeh Rodriga, ktorý ešte pred pár týždňami hrával mužský volejbal. Dnes je z neho Tiffany a hráva za ženy v talianskej súťaži.

Niektorým hráčkam a fanúšikom sa to veľmi nepáči, ale Rodrigo sa podľa svojich slov vždy cítil ako žena. So svojimi 194 centimetrami ničí ženské súperky, ktoré si s jeho výškou a silou nedokážu poradiť. Jeho príbeh začal pred tromi rokmi, kedy podstúpil prvú operáciu. Následne si začal hovoriť Tiffany a odvtedy sa už so svojimi spoluhráčmi z belgického tímu Berlare nesprchoval.
 
Teraz už podobné problémy riešiť nemusí, pretože sa podľa dokladov oficiálne volá Tiffany Pereira de Abreu. Medzinárodná volejbalová únia zároveň nevidí žiadny problém v tom, aby hral za ženský tím. Tiffany si preto vybrala taliansky klub Golem Palmi hrajúci druhú ligu.
 
Keď celý príbeh prišiel až do Talianska, tak s tým v jej tíme nemal nikto žiadny problém, pretože patrí medzi najväčšie opory a so spoluhráčkami vychádza výborne. Tiffany podporila aj kapitánka tímu Trentina Silvia Fondriestová: "Vždy bude mať moju úctu a rešpekt za všetko, čím si prešla, aj keď jej športové parametre nie sú porovnateľné so ženami."
 
Tiffany v akcii počas zápasu

Tagy: Tiffany Pereira de Abreu Trentina Silvia Fondriestová

Zdroj:
športky
Foto:
Twitter - golemvolley.it; Video: Youtube

DISKUSIA