VIDEO Chárov spoluhráč uspal súpera: Náraz ako do betónovej steny, museli zasahovať lekári

Ťažké zranenie Alexa BurmistrovaŤažké zranenie Alexa Burmistrova

BOSTON - Takéto momenty nechce vidieť nikto. Najskôr to vyzeralo ako tvrdá stopka pre ruského útočníka Alexa Burmistrova, no keď sa na ľade nevedel pohnúť, každý v aréne spozornel. Vždy je nepríjemne vidieť zasahoval na ľadovej ploche tím lekárov, ktorí musia hráča odnášať na nosidlách.

Chárov Boston bojoval na domácom ľade s Arizonou a všetko napovedalo tomu, že diváci uvidia klasické hokejové stretnutie. Všetko sa ale zvrtlo v druhej tretine. Alex Burmistrov dostal ťažkú prihrávku. Keďže sledoval puk, nevidel, že sa k nemu veľmi rýchlo blíži obranca Bruins Colin Miller. Keď sa Burmistrov snažil spracovať prihrávku, puk mu trochu odskočil, a tak sa poň musel načiahnuť, čo ho dostalo do ešte horšej pozície, v ktorej mal ramená dole. Presne vtedy ho čisto a podľa pravidiel zasiahol 24-ročný Miller. Bohužiaľ, rameno zasiahlo hlavu, no Miller si aj podľa expertov v štúdiu počínal čisto. Išlo iba o chybu Burmistrova, ktorý dostatočne nesledoval hru, za čo tvrdo zaplatil.

Alex Burmistrov v nemocnici Galéria fotiek (2) Zdroj: facebook - Alex Burmistrov

Okamžite po expresnom KO sa strhla potýčka. Spoluhráči sa rozhodli pomstiť odstaveného Burmistova a pustili sa do Millera. Hoci zákrok nebol proti pravidlám, rozhodcovia museli upokojiť situáciu. Miller preto obdržal 5-minútový trest za napadnutie a v zápase si už nezahral.

Presilovú hru Arizona nevyužila, ba naopak. Riley Nash strelil v oslabení víťazný gól Bruins. Zápas sa skončil výhrou domácich Bruins 4:1.

Viac o téme: Boston Bruins Arizona Coyotes Colin Miller Alex Burmistrov
  • Zdroj: športky