Michalovce neuspeli v azyle proti Ružomberku: Počet divákov pripomínal zápas na dedine!

Na snímke vľavo Martin Regáli (MFK Zemplín Michalovce) a vpravo Šimon Kupec (MFK Ružomberok)Na snímke vľavo Martin Regáli (MFK Zemplín Michalovce) a vpravo Šimon Kupec (MFK Ružomberok) Zdroj: TASR – Erika Ďurčová

ŽILINA - Futbalisti MFK Ružomberok dosiahli svoje premiérové víťazstvo u súpera od 29. októbra. V stredu si poradili v dohrávke 18. kola Fortuna ligy s MFK Zemplín Michalovce 3:1. Paradoxne pritom geograficky mali bližšie k domácej pôde ako východniari, keďže sa hralo v Žiline.

Ružomberok poslal v 6. min do vedenia Michal Faško, v 38. min si však dal vlastný gól na 1:1 po rohovom kope Ján Maslo. Po zmene strán to napravil efektívnou hlavičkou od bližšej žrde v 75. min tiež po rohu. Hostia v tej chvíli už viedli 2:1 po góle Jakuba Mareša zo 70. min.

Michalovce nenadviazali na svoj triumf 2:0 nad Trnavou a v tabuľke stále figurujú na ôsmej priečke. Ružomberok sa posunul na štvrté miesto o dvadsať bodov za vedúcou Žilinou, na tretiu Podbrezovú má deväťbodové manko.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 1:3 (1:1) - hralo sa v Žiline
Góly: 38. J. Maslo (vlastný) - 6. M. Faško, 70. J. Mareš, 75. J. Maslo, bez kariet, rozhodovali: Pavlík - Somoláni, Galo, 150 divákov

Michalovce: P. Macej - Kristi Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák - Grič - I. Žofčák (82. Vajs), P. Kolesár (76. Bragin), S. Danko, Dimitriadis - Regáli (76. Serečin)

Ružomberok: Hajdúch - P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec - Martin Nagy - E. Daniel, M. Faško (80. Sapara), J. Mareš (87. Gerec), Gál-Andrzely - Lačný (69. D. Takáč)

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Je to pre nás dosť krutý výsledok. Do 70. minúty som bol spokojný, škoda, že sme v druhom polčase zápas nezlomili, za stavu 1:1 sme mali čistú šancu, duel by sa asi inak vyvíjal. Súper potvrdil, že je silný v protiútokoch a má skúsený tím. Z pohľadu budúcnosti si myslím, že sme predviedli 70 minút dobrý výkon, chlapcom môžem vyčítať akurát efektivitu a finálnu fázu, chýbal tomu gól."

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Do zápasu sme išli s túžbou po víťazstve a troch bodoch. Občas sme mali, možno aj vzhľadom na prílišnú túžbu zvíťaziť, pasáže, ktoré priniesli ľahké straty lôpt a nervozitu. Vykompenzovali sme to však peknými akciami a zaslúženým víťazstvom. Odchádzame spokojní a so splneným cieľom."

Viac o téme: MFK Ružomberok MFK Zemplín Michalovce