VIDEO Murray totálne prevalcoval súpera, obrovský šok na úkor Federera!

Jevgenij Donskoj oslavuje veľké víťazstvoJevgenij Donskoj oslavuje veľké víťazstvo Zdroj: SITA

DUBAJ - O obrovské prekvapenie sa postaral Rus Jevgenij Donskoj. S tretím nasadeným Rogerom Federerom síce prehral prvý set 3:6, no ďalšie dve dejstvá získal vo svoj prospech v tajbrejkoch a postúpil do štvrťfinále na úkor švajčiarskeho veterána.

Nemecký tenista Philipp Kohlschreiber postúpil do štvrťfinále na turnaji ATP v Dubaji. V stredajšom zápase osemfinále si poradil s Rusom Daniilom Medvedevom dvakrát 6:4. Najvyššie nasadený hráč turnaja Brit Andy Murray dovolil uhrať Španielovi Guillermovi Garciovi-Lopezovi len dva gemy a triumfoval hladko 6:2, 6:0.

Federer, ktorý je sedemnásobným víťazom turnaja, nepremenil v tajbrejku druhého setu tri mečbaly. "Je to tvrdá prehra. Zápas sa pritom vyvíjal v môj prospech a mohol som ho doviesť do víťazného konca v dvoch setoch. Musím však uznať, že Donskoj hral veľmi dobre," povedal Federer.