VIDEO Pánik zatienil aj hetrik Kanea: Cez Malkina strelil fantastický gól!

Richard PánikRichard Pánik Zdroj: nhl.com

NEW YORK - Hokejisti Chicaga natiahli víťaznú šnúru v NHL na päť stretnutí. V stredu si poradili s obhajcom Stanleyho pohára Pittsburghom 4:1, o čo sa hetrikom pričinil kanonier Patrick Kane a víťazným gólom slovenský útočník Richard Pánik.

Ten sa v závere druhej tretiny dostal pri mantineli k puku, potiahol ho na os klziska, profesorsky obišiel ruskú hviezdu Jevgenija Malkina a umiestnenou strelou zápästím nedal šancu brankárovi Marcovi-Andrému Fleurymu.

"Až dodatočne som zistil, že to bol Malkin. V tej chvíli som videl iba pittsburský dres a netušil som, o koho ide. Chcel som ho len obísť," citoval Pánika web nhl.com. Pred 26-ročného krídelníka ide v životnej sezóne už o sedemnásty presný zásah a na konte má aj rovnaký počet asistencií; bodoval v siedmich dueloch po sebe, teda každom od 11. februára vrátane.

Jeho krajania a spoluhráči Marián Hossa s Tomášom Jurčom vyšli naprázdno. Tampa Bay s náhradným brankárom Petrom Budajom na lavičke zdolala Carolinu 4:3 po predĺžení, o čom dvoma gólmi vrátane víťazného rozhodol švédsky obranca Victor Hedman.

Tampa Bay - Carolina 4:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Góly: 8. Hedman (Kučerov, Palát), 51. T. Johnson (Dotchin, Palát), 56. Kučerov (T. Johnson, Garrison), 61. Hedman (Kučerov, T. Johnson) - 12. Hanifin (E. Lindholm, Aho), 15. D. Ryan (Hanifin, V. Rask), 58. McClement (Slavin, E. Lindholm)

Chicago - Pittsburgh 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 9. P. Kane (Schmaltz), 40. PÁNIK (Keith), 57. P. Kane (Schmaltz, Panarin), 60. P. Kane - 37. S. Wilson (Hainsey)
Marián Hossa 15:53 min, 1 strela, Richard Pánik 18:11 min, 1+0, 4 strely, +1 bod, 1 "hit", Tomáš Jurčo (všetci Chicago) 11:44 min, 1 "hit"

Viac o téme: Richard Pánik Chicago Blackhawks Patrick Kane