VIDEO Torres prehovoril o strašidelnej nehode: Keď to videl, bol vydesený!

Fernando Torres Fernando Torres Zdroj: atleticodemadrid.com

MADRID - Minúty hrôzy zo štvrtkovej dohrávky 25. kola španielskej La Ligy na štadióne Riazor v La Coruni a obavy o život futbalistu Atlética Madrid Fernanda Torresa vystriedala úľava. Španielsky reprezentant neutrpel žiadne poškodenie hlavy ani krku a už ho aj prepustili z nemocnice.

Skúsený tridsiatnik v 85. min padol na trávnik po súboji vo výskoku s domácim Alexom Bergantinosom tak nešťastne, že stratil vedomie a museli ho oživovať spoluhráči priamo na ihrisku. Podľa AP mu jeden z futbalistov spriechodnil dýchanie. Torres opustil trávnik na nosidlách a s podozrením na otras mozgu zamieril na vyšetrenia do nemocnice. Tam sa ukázalo, že vážne zranenie hlavy nemá, ale pre istotu zostal cez noc pod lekárskym dohľadom a v piatok absolvoval ďalšie vyšetrenia. Aj tie dopadli priaznivo. Lekári však Torresovi odporučili, aby s tréningovým či zápasovým nasadením počkal aspoň 48 hodín.

"Ďakujem všetkým za záujem a podporu. Vydesili sme sa, ale mal by som byť v poriadku. Verím, že sa veľmi skoro vrátim," napísal Fernando Torres na twitteri fanúšikom.

Ak do Torresovho zranenia obidva tímy urputne bojovali o víťazstvo (zápas sa skončil 1:1), tak po zranení dvojnásobného majstra Európy a majstra sveta prejavovali svoje obavy o spoluhráča či protihráča typickou gestikuláciou - chytaním si hlavy či zakrývaním tváre. "V šatni bolo ticho, nikto sa neozval," vravel Francúz v službách Atlética Antoine Griezmann, autor vyrovnávajúceho gólu na 1:1.

Fernando Torres sa dostal na ihrisko iba 20 minút pred takmer osudným súbojom vo vzduchu, keď vystriedal Kevina Gameira. Kedysi obávaný kanonier, ktorý v drese FC Liverpool nastrieľal 65 gólov, sa ako 32-ročný už zväčša dostane do hry len ako striedajúci žolík. V tejto sezóne La Ligy v 20 vystúpeniach odohral 838 minút a 5-krát rozvlnil sieť. V španielskej reprezentácii absolvoval 110 zápasov, strelil v nich 38 gólov. Dva z nich aj vo finále európskych šampionátov v rokoch 2008 a 2012, ktoré sa skončili triumfom Španielov. Vo viedenskom finále ME 2008 práve jeho gólom Španieli zdolali Nemcov 1:0. "Nebol to pekný pohľad, ale také situácie sa, žiaľ, vo futbale stávajú. Želáme mu všetci len to najlepšie," uviedol tréner Atlética Diego Simeone. Atlético Madrid po remíze 1:1 zostalo v tabuľke na štvrtom mieste, La Coruni naďalej patrí 17. priečka.

Viac o téme: Fernando Torres Antoine Griezmann Diego Simeone Atlético Madrid CF