VIDEO Päť Slovákov si vychutnalo Prezidentský pohár: Liberec oslavoval po vyhratom derby

Liberec sa tešil z cennej trofeje
Liberec sa tešil z cennej trofeje

LIBEREC - V hokejovom Liberci v piatok večer prepukli oslavy, aj keď zatiaľ len s polovičnou pointou. Úspešné mužstvo s piatimi Slovákmi v zostave a kapitánom Brankom Radivojevičom sa po roku opäť teší zo zisku Prezidentského pohára, trofeje určenej pre víťaza základnej časti českej Tipsport extraligy 2016/2017.

Liberec nasadil víťaznú pečať prvej časti sezóny výhrou 4:1 nad Mladou Boleslavou, na ktorej mali výrazný podiel aj slovenskí hokejisti. Adam Jánošík a Mário Bližňák skórovali, Milan Bartovič, Branko Radivojevič asistovali a Ján Lašák to všetko istil z bránky. Libereckí "Bíli tygři" vyhrali základnú časť so ziskom 103 bodov a 5-bodovým náskokom pred súpermi z Třinca.

"Víťazstvo pred plným domom a ešte k tomu aj v derby. Myslím si, že po troch prehrách sme sa dobre naladili na play-off," uviedol pre denník Sport Branko Radivojevič, ktorý v duchu tradície ako prvý z hráčov zdvihol nad hlavu Prezidentský pohár. "Krásny večer. Každý takýto moment je vzácny a treba si ho užiť. Pred rokom sme si všetci siahli na pohár, vtedy to takto chcela väčšina kabíny. Teraz sme to zopakovali už bez toho, aby sme sa museli na niečo dohovárať," uviedol Ján Lašák na klubovom webe hcbilitygri.cz.

Pred necelým rokom pridali hráči Liberca k oslavám triumfu v základnej časti aj tie druhé a hodnotnejšie - po zisku majstrovského titulu. Teraz by zverenci progresívneho trénera Filipa Pešána chceli naplniť rovnaký scenár. "Na oslavách sme oproti minulému roku nič nemenili. Verím, že nám to prinesie šťastie," skonštatoval Radivojevič.

Prezident klubu zo severu Česka Petr Syrovátko rád pripomenul fakt, že jeho mužstvo je v základnej časti najúspešnejšie v Česku v treťom tisícročí. "Za 11 rokov, čo sme otvorili našu hokejovú arénu, sme získali Prezidentskú trofej už po štvrtý raz. Som hrdý na všetkých, ktorí sa na tom podieľali vrátane fanúšikovskej obce," cituje Syrovátka portál idnes.cz. 

V sektore vlajkonosičov Liberca sa počas piatkového zápasu objavila obrovská plachta s veľavravným nápisom: "Obhájené! Prezidentský pohár 2016/17, 2015/16, 2006/07 a 2005/06." 


Tagy: Branko Radivojevič Ján Lašák Bílí Tygři Liberec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hcbilitygri.cz

DISKUSIA